Окупанти уже вивезли з України через Крим зерна на $125 млн — Мінагропрод

З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з окупованих районів через територію Криму близько 400-500 тис. тонн зерна, завдавши українським аграріям збитків щонайменше на $125 млн. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Ми бачимо, що десь 400-500 тисяч тонн зерна вони організовано відправляють в напрямку Криму. Це великий бізнес, який курують люди вищого рівня: працівники спецслужб країни-агресора, військові і різноманітні аферисти, яким такий бізнес підходить”, — сказав Сольський.

Він зазначив, що у Криму тонна краденого українського зерна коштує $250-300, тому втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. При цьому окупанти налагодили канали вивозу цього зерна через порт Севастополя.

«Вони налагоджують канали з завантаженням суден через Севастополь. На нашу думку, практично всі судна, які йдуть із зерном з Севастополя, — з краденим українським зерном. Адже немає ніякого розумного логістичного підходу, щоб переміщувати зерно з континентальної частини Росії і вантажити через Севастополь, якщо це можна робити ближче, через російські порти», — наголосив міністр.

За його словами, на сьогодні є розуміння, які локальні трейдери та представники російського ринку цим займаються. Відповідна інформація передається у правоохоронні органи.

Прокуратура всі факти реєструє. МЗС України працює над тим, щоб за допомогою наших західних партнерів це зерно було оперативно арештоване та конфісковане”, — заявив Сольський.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *