Окупанти тягнуть до Бердянського порту плавучий кран

В акваторії морського порту тимчасово окупованого Бердянська помічено буксир з плавучим вантажним краном. Про це повідомляють місцеві медіа.

Судячи з фото, це той самий плавкран, який раніше брав участь у розчищенні акваторії морського порту в окупованому російськими військами Маріуполі.

Мешканці Бердянська припускають, що за допомогою крана росіяни планують дістати рештки ВДК «Саратов», затопленого у квітні біля причалу №7 ракетним ударом ЗСУ. Прибравши залишки корабля, окупанти зможуть безперешкодно вивозити морем крадене українське зерно.

За даними окупаційної «адміністрації» Запорізького регіону, на сьогодні запаси пшениці урожаю минулого року складають 1,5 млн тонн, крім того загарбники розраховують забрати у фермерів ще 2 млн тонн пшениці нового урожаю.

З кінця червня в районі Бердянського порту лунають вибухи. Місцеві мешканці припускають, що росіяни ріжуть БДК «Саратов» на шматки для того, щоб вивільнити прохід та завести цивільні судна для вивезення з порту краденого українського зерна.

На початку червня стало відомо, що Микола Єрьоменко, який обіймав посаду капітана Бердянського морського порту, перейшов на службу до окупантів. Крім того, «директором» Бердянського порту російські окупанти призначили Володимира Стельмаченка, який раніше працював у Службі морської безпеки (СМБ) порту.

Також, за даними місцевих медіа, на співпрацю з рашистами добровільно пішов капітан буксира «Лейтенант Шмідт» Сергій Кретчмер.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

В середині березня окупанти почали використовувати причали Бердянського морського порту для того, щоб завозити військову техніку для наступу на українські міста в Запорізькій та Донецькій областях. Проте після удару ЗСУ, внаслідок якого був затоплений ВДК проекту 1171 «Саратов» Чорноморського флоту РФ, ці спроби припинилися.

Наприкінці лютого російські війська окупували місто Бердянськ. Місцева влада відмовилася від співпраці з окупантами.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *