Окупанти розчистили та активно використовують Маріупольський порт — Андрющенко

Російські окупаційні війська активно використовують морський порт у тимчасово окупованому Маріуполі для потреб військової логістики. Про це розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко в ефірі телеканалу «Еспресо».

Зараз росіяни вже досить легко використовують порт Маріуполя. За весь час окупації вони розчистили територію та акваторію порту. Вони можуть приймати судна вантажністю до 20 тис. тонн. Це достатньо великі судна, з огляд на військову потребу. Вони можуть з будь-якого порту Росії відправляти судна до Маріуполя з військовою технікою чи боєприпасами. Це дуже велика проблема. Адже такі дії росіян покращують їх військову логістику”, — пояснив Андрющенко.

Радник міського голови наголосив, що росіянам важливіше й легше проводити логістику морем, аніж маршрутами суходолом.

Активне використання росіянами порту Маріуполя може повністю змінити ситуацію з їх військовою логістикою. Особливо це стосується паливно-мастильних матеріалів та боєприпасів. Оскільки потреби для армії простіше завозити морем, аніж робити це суходолом”, — додав він.

Раніше на вході до Маріупольського порту була помічена несамохідна плавуча казарма «Калевала», яка може вміщувати до 400 солдатів та до 40 членів екіпажу. Це судно росіяни притягнули до Маріуполя з Ростова-на-Дону.

У січні СБУ оголосила призначеному російськими загарбниками «в.о. директора» Маріупольського морського порту Григорію Соболевському про підозру в організації злочинного механізму вивозу морським шляхом української сільськогосподарської зернової та металургійної продукції.

У серпні й жовтні 2022 року СБУ оголосила про підозру призначеним російськими загарбниками «директорам» Бердянського та Херсонського морських портів Володимиру Стельмаченку та Андрію Харитонову.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *