Окупанти планують розмістити в Маріупольському порту склад пального для військових

Призначена російськими загарбниками окупаційна «адміністрація» Маріуполя отримала завдання якнайшвидше забезпечити повноцінне відновлення порту для військових потреб. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Плани окупантів щодо Маріуполя озвучено після проведення візиту-інвентаризації нового де-факто гауляйтера окупованої Донецької області (Віталія, — ред.) Хоценка. Приоритет — порт. У Маріупольському порту буде розміщено основне сховище палива для військових потреб. За використання залізниці це значно скоротить логістику для окупантів до лінії фронту”, — написав Андрющенко у Telegram.

За його словами, окупаційні «адміністрації» міста та порту отримали завдання забезпечити повноцінне відновлення порту в першу декаду липня.

Загальна логістика: з Маріуполя — металобрухт, зерно та вугілля, до Маріуполя — паливо, військова техніка та БК в першу чергу”, — поінформував Андрющенко.

Задля забезпечення режиму охорони окупанти заселили всю першу лінію приватних будинків в районі пляжу Пісчаний, який примикає до порту, виключно військовими.

Раніше Андрющенко повідомляв, що російські окупаційні війська намагаються поновити роботу Маріупольського порту, але їм це не вдається, поки залишається затопленим судно «Меотида» при вході у нові «ворота», які є основними для поновлення морських перевезень. Поки що окупанти зуміли розблокувати лише так звані старі ворота, через які можуть пройти судна класу «річка-море» з осадкою до 3,5 метра, проте глибина в яких не достатня для проходження завантажених морських балкерів.

Крім того, окупанти розпочали термінові роботи з ремонту залізничного полотна в Маріуполі та станції Сартана, щоб спробувати вивезти металопрокат та залишки зерна з території Маріупольського порту залізницею.

Наприкінці травня російська окупаційна «адміністрація» Маріуполя призначила «капітаном» Маріупольського морського порту колишнього голову Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекції) Григорія Соболевського.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *