Окупанти «націоналізують» портофлот у Маріуполі

Російські загарбники голосили про намір «націоналізувати» судна, що перебувають на території морського порту в окупованому Маріуполі. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Окупанти анонсували «націоналізацію», а де-факто викрадення 34 суден, що залишися в порту. Вже розпочато процес їх перейменування та зміни прапорів”, — написав Андрющенко у Telegram.

Раніше ватажок маріонеткового угруповання «ДНР» Денис Пушилін оголосив про появу торгового флоту в квазіреспубліці. Крім того, Пушилін зібрався змінювати призначення порту Маріуполь — за його словами, сюди доставлятимуться будівельні матеріали та техніка.

У Маріупольському морському порту під завантаженням металопродукції було помічене судно RM3 (флаг — Росія) класу «річка-море», яке перебуває у санаційному списку як таке, що попри заборону неодноразово заходило до закритих портів в анексованому Росією Криму.

Раніше директор ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Ігор Барський заявив, що російські окупанти намагаються частково відновлювати порт в окупованому Маріуполі, на території якого перебувають зерно та український метал вартістю понад $170 млн, що сигналізує про намір ворога вивозити крадене українське майно.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв, що російські окупаційні війська намагаються поновити роботу Маріупольського порту, але їм це не вдається, поки залишається затопленим судно «Меотида» при вході у нові «ворота», які є основними для поновлення морських перевезень. Поки що окупанти зуміли розблокувати лише так звані старі ворота, через які можуть пройти судна класу «річка-море» з осадкою до 3,5 метра, проте глибина в яких не достатня для проходження завантажених морських балкерів.

Крім того, окупанти розпочали термінові роботи з ремонту залізничного полотна в Маріуполі та станції Сартана, щоб спробувати вивезти металопрокат та залишки зерна з території Маріупольського порту залізницею.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *