Одеський порт відправив перший балкер із пшеницею для Ефіопії за новою гуманітарною програмою

З Одеського морського порту вирушило перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) із 27 тис. тонн пшениці для Ефіопії за новою гуманітарною програмою Grain from Ukraine. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

Сьогодні з порту Одеси йде з караваном перше судно з 27 тис. тонн гуманітарної пшениці від України для Ефіопії. Партнерами виступив уряд Німеччини та Всевітня продовольча програма ООН”, — написав Васьков у Facebook.

Ініціатива щодо гуманітарної програми Grain from Ukraine була озвучена на саміті G20 у вівторок, 15 листопада. Її суть полягає у закупівлі розвинутими країнами українського зерна для тих країн Африки та Азії, які вже сьогодні не мають достатньо їжі.

До кінця весни 2023 року щонайменше 5 млн людей отримають українське зерно. Звісно такі обсяги можливо забезпечити лише через морські шляхи. Розраховуємо, що українські порти будуть відправляти в рамках Програми до 10 суден щомісяця”, — наголосив Васьков.

Заступник міністра нагадав, що завдяки зусиллям Туреччини та ООН працює «зернова ініціатива» і світ за 120 днів отримав майже 11 млн тонн українського продовольства.

Але такі ініціативи не мають бути обмежені ані в часі, а ні в логістичних шляхах, а ні в обсягах, коли мова йде про життя. Ми робимо все можливе, щоб світ швидко та в потрібних обсягах отримував українську агропродукції”, — підсумував він.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Станом на 14 листопада в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 456 судна, які експортували 10,7 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *