Одеський порт прийняв перші торгові судна за майже пів року

До Одеського морського порту ввечері у неділю, 14 серпня, зайшли під завантаження українською агропродукцією два перші судна з кінця лютого, коли українські порти в Чорному морі були заблоковані унаслідок російського військового вторгнення. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Балкер Sara (прапор — Палау) завантажить у порту 8 тис. тонн кукурудзи, танкер Efe (прапор — Вануату) завантажить близько 7,5 тис. тонн олії.

І сьогодні також маємо два тижні роботи зернового коридору. Можемо говорити про проміжні результати — за цей час з українських портів вийшло 16 суден, які доставлять майже пів мільйона української агропродукції до 9 країн світу, в цей же час до українських портів під завантаження зайшло вже 6 суден”, — прокоментував заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

До кінця серпня планується залучити до українських портів ще не менш ніж 10 суден під завантаження українською агропродукцією.

Одеський порт прийняв перші торгові судна за майже пів року
Фото: uspa.gov.ua

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

В рамках реалізації домовленостей із портів Одеса, Чорноморськ і «Південний» у серпні вийшли вже 16 суден, які вивезли понад 450 тис. тонн агропродукції до 9 країн світу.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Крім того, морські порти Чорноморськ і «Південний» прийняли чотири судна в рамках «Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів Одеса, Чорноморськ і «Південний». Першим судном став балкер Fulmar S, який зайшов у порт Чорноморськ 7 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *