Одещина скоротила зерновий експорт більш ніж утричі через війну

У зв’язку з падінням рівня експорту, на Одещині шукають альтернативні канали перевезення зерна: автомобілями, залізницею через річки. Про це повідомила директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоян, передає «Суспільне».

На початку війни експорт взагалі було майже припинено, але ми його почали відновлювати на регіональному рівні та на рівні уряду. У березні ми змогли експортувати 200 тис. тонн зерна, у квітні 1,6 млн тонн зерна, у травні 1,5 млн і сподіваємось, що у червні ми експортуємо 2 млн. Але цього все одно недостатньо, бо Одеська область зазвичай експортувала більше , ніж 5 млн тонн зерна”, — зазначила чиновниця.

Внаслідок того, що зерно почали експортувати вантажівками, уповільнюється процес та утворюються корки. Також є проблема з місцями зберігання зернових: аграрії бояться відвозити своє зерно в елеватори, тому що це об’єкти критичної інфраструктури, в які вже влучали російські ракети.

За словами Стоянової, блокування портів Одеської області створює для миру питання продовольчої безпеки. Поки що брак українського зерна відчуває Північна Африка, Близький Схід, Азія, Європа.

Минулого тижня очільник МЗС Туреччини обговорював план розблокування українського експорту з російським колегою Сергієм Лавровим, але сказав, що необхідні подальші обговорення з Москвою та Києвом.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна готова створити необхідні умови для відновлення експорту з Одеського порту і шукає рішення разом з ООН і партнерами, щоб Росія не змогла цим скористатися для нападу. Українське зерно може бути доставлене на світові ринки завдяки механізму командного центру, що планується створити у Стамбулі. Так, під егідою ООН було підготовлено дорожню карту для розв’язання глобальної продовольчої кризи.

Через блокування українських морських портів Росією близько 20 млн тонн збіжжя залишаються заблокованими в Україні.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення флот РФ поцілив щонайменше у вісім цивільних суден в Азовському і Чорному морях і в Бузькому лимані. Піддаються обстрілам також морські порти. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *