Нова Зеландія припинить експорт живої худоби морським шляхом

Влада Нової Зеландії ухвалила закон, згідно з яким з 30 квітня 2023 року країна повністю припинить експорт живої худоби морським шляхом, повідомляє The Maritime Executive.

Це рішення спрямоване на захист репутації країни щодо світових стандартів утримання тварин. Відстань Нової Зеландії ускладнює будь-яке перевезення тварин, вони довго перебувають у морі, що підвищує їхню чутливість до теплового стресу та інших ризиків”, — пояснив міністр сільського господарства Нової Зеландії Демієн О’Коннор.

Новозеландський уряд вирішив перейти до повної заборони експорту худоби після інциденту у 2020 році зі скотовозом Gulf Livestock 1, який прямував з Напіру в Новій Зеландії до китайського порту Таншань. За словами врятованого тоді філіппінського офіцера, судно потрапило у спричинений тайфуном Майсак шторм, у нього відмовив двигун, а потім його накрила екстремальна хвиля, і воно затонуло. Загинули 42 члени екіпажу та майже 6 тис. тварин.

Згідно з даними уряду Нової Зеландії, у 2021 році країна експортувала 134,7 тис. голів, у першому півріччі 2022 року — 50,4 тис. голів живої худоби. Єдиним ринком збуту був Китай.

Очікується, що заборона не вплине на економіку країни з огляду на те, що експорт живої худоби морем у 2021 році становив приблизно 0,6% виручки експорту сировинного сектора. У 2022 році експорт первинного сектора економіки Нової Зеландії становив $30 млрд.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *