Німеччина підписала контракти на фрахтування чотирьох плавучих ЗПГ-терміналів

Німеччина підписала контракти на фрахтування чотирьох плавучих терміналів для імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ) в партнерстві з комунальними компаніями RWE AG і Uniper SE, намагаючись зменшити свою енергетичну залежність від Росії. Про це повідомляє Bloomberg.

Судноплавні компанії Hoegh LNG і Dynagas забезпечать по два термінали ЗПГ, які разом мають потужність регазифікації щонайменше 20 млрд кубометрів газу на рік, що становить приблизно п’яту частину потреб Німеччини. Керувати ними будуть RWE і Uniper.

Сьогодні, як ніколи, ми повинні базувати наше енергопостачання на більш надійних стовпах. Безпека поставок може бути гарантована в довгостроковій перспективі, якщо ми будемо думати про це разом з розвитком ЗПГ-інфраструктури», — прокоментував міністр економіки Роберт Хабек.

Уряд Німеччини виділив €2,94 млрд на оплату плавучих ЗПГ-терміналів і необхідну інфраструктуру для їх підключення до мережі.

Планується, що перший термінал буде розташовано у Вільгельмсхафені на північно-західному узбережжі Німеччини приблизно наприкінці цього року, а інший запрацює в сусідньому Брунсбюттелі на початку 2023 року. Розглядаються місця розташування двох інших терміналів: Штаде, Росток, Гамбург чи Еемсхафен в Нідерландах.

Німеччина, яка щорічно потребує близько 95 млрд кубометрів газу, наразі не має власних терміналів ЗПГ. У сусідніх країнах – Нідерландах, Франції, Бельгії та Польщі – не вистачає потужностей, щоб забезпечити всю Європу. Німеччина імпортувала 46 млрд кубометрів російського газу в 2021 році.

За інформацією Міністерства економіки Німеччини, компенсувати російські обсяги планується реалізацією таких заходів:

  • поставки ЗПГ через Нідерланди у 2022 році обсягом 1 млрд. кубометрів;
  • поступове введення в експлуатацію плавучих ЗПГ-терміналів з кінця 2022 року сумарною потужністю 33 млрд кубометрів;
  • додаткові поставки ЗПГ у 2022 році обсягом 7,5 млрд кубометрів;
  • будівництво нових ЗПГ-терміналів (планується на 2026 рік) потужністю 8 млрд кубометрів.

У довгостроковій перспективі Німеччина також планує побудувати кілька стаціонарних ЗПГ-терміналів, які мають запрацювати до 2026 року.

Uniper оголосила минулого тижня що інвестує близько €65 млн в термінал у Вільгельмсхафені, будівництво якого вже розпочато.

Війна Росії проти України перевернула світ, у якому ми живемо. Це особливо актуально для енергетичної галузі», – заявив головний виконавчий директор компанії Клаус-Дітер Маубах.

Європейські країни прагнуть швидко диверсифікувати своє постачання енергоносіїв. За словами Хабека, Німеччина скоротила частку російського газу в імпорті приблизно до 35% з моменту вторгнення в Україну (приблизно з 50%) і прагне знизити її до 10% до літа 2024 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *