Найбільший у світі вугільний порт стане на 100% «зеленим»

Найбільший у світі вугільний порт Ньюкасл (Австралія) оголосив, що тепер буде повністю працювати на відновлюваних джерелах енергії, повідомляє The Guardian.

Повідомлення з порту Ньюкасла надійшло, коли виробництво вугілля на національному ринку електроенергії Австралії впало до найнижчого рівня в останні три місяці 2021 року. Хоча порт продовжує експортувати в середньому 165 млн тонн вугілля на рік, цей крок є частиною плану декарбонізації бізнесу до 2040 року. Крім того, таке рішення ухвалено з метою зменшення вугільної частки бізнесу до 50% у 2030 році.

Перехід на відновлювані джерела енергії буде реалізовано у партнерстві з постачальником зеленої енергії Iberdrola, яка керує вітроелектростанцією Бодангора поблизу Даббо у внутрішньому Новому Південному Уельсі.

Головний виконавчий директор порту Ньюкасл Крейг Кармоді сказав, що його становище як найбільшого вугільного порту в світі «не таке чудове, як раніше», і ця зміна необхідна для уникнення кризи в умовах скорочення металургійної промисловості.

Я вважаю за краще робити це зараз, поки ми контролюємо свою частку, поки ми отримуємо дохід, ніж у кризовій ситуації, коли наші доходи впадуть, і ніхто не дасть нам грошей. У певному сенсі не має значення, якою є політика уряду — ринок приймає рішення за нас. (…) У нас насправді немає вибору. Мало хто хоче бути частиною ланцюга постачання викопного палива”, — сказав Кармоді.

У рамках свого переходу порт уже переобладнав 97% транспортних засобів на електричні. Також у грудні 2021 року порт Ньюкасл завершив оновлення освітлення та встановив понад 400 світлодіодних ламп, щоб підвищити енергоефективність.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

За даними Коледжу клімату та енергетики Мельбурнського університету, відновлювані джерела енергії забезпечують майже третину всієї електроенергії, виробленої на національному ринку електроенергії Австралії. За останні три місяці 2021 року частка вугілля в виробництві електроенергії впала на 5,9% порівняно з аналогічним періодом 2020 року, тоді як газ зафіксував найнижчу частку з 2004 року. За той же період частка сонячних батарей зросла на 24%, а комунальна — на 26%, хоча частка вітру зросла лише на «досить скромні» 6,4% порівняно з попередніми роками. Частково це сталося через погані вітрові умови та відсутність нових потужностей.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *