Над звільненим островом Зміїний замайорів український прапор

Українські військові повністю повернули острів Зміїний під свій контроль уряду, встановивши на острові український прапор. Про це повідомила начальник прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.

Я маю проголосити, що прапор України на острові Зміїний встановлено. Військова операція завершена. Територія острова повернена під юрисдикцію України”, — сказала Гуменюк під час брифінгу в «Медіацентрі Україна — Укрінформ» у понеділок, 4 липня.

Вона повідомила також, що на решті території українські війська просуваються повільно, але впевнено.

Спочатку ми звільняємо територію, закріплюємось там, а лише потім про це говоримо”, — сказала керівник прес-центру Сил оборони Півдня.

У четвер, 30 червня, російські окупаційні війська вивезли залишки гарнізону з захопленого ними у лютому острова Зміїний в Чорному морі. Це стало наслідком активної фази військової операції, яку ЗСУ проводили з середини червня. Раніше українське військове командування повідомляло, що росіяни розмістили на острові Зміїний зенітно-ракетні комплекси та реактивні системи залпового вогню, дальність котрих сягала південних районів Одеської області.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони генерал-майор Кирило Буданов заявляв, що операція проти російських загарбників на острові Зміїний триватиме до його повного звільнення.

У квітні й травні українці неодноразово і успішно знищували російські війська і техніку на острові Зміїний та в морі біля нього.

Острів Зміїний у Чорному морі належить Україні та визначає її територіальні води. Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Під час повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому острів було окуповано.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *