На початку війни росіяни пошкодили обстрілами крани, склади та будівлі Маріупольського порту — Барський

На початку війни російські військові обстріляли кранове господарство, склади та деякі будівлі Маріупольського морського порту. Про це розповів директор ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Ігор Барський в інтерв’ю «ЦТС».

За його словами, перші обстріли порту розпочалися приблизно за тиждень після початку війни.

Дуже точно б’ють ракетами з літаків. Видно, за чиєюсь інформацією, чи дронами вони обчислювали, куди бити. Деякі будинки були обстріляні, склади. Але все це можна буде відновити”, — сказав Барський.

Як розповів директор, згодом було прийнято рішення евакуюватися, йому та деяким колегам вдалося виїхати 21 березня. На той момент усі причали порту були цілі.

Найголовніше в порту — це причальна стінка, кранове господарство, залізнична колія. Причали на момент виїзду всі були цілі, але це така споруда, яку важко пошкодити. Якщо це не авіабомбочка. Такі руйнують усе. Це просто жах. Були прильоти у кранове господарство. Але це також можна відновити. Лебідку поміняти, двигун. Останні кілька днів тривають запеклі обстріли, і вже складно сказати, які там ушкодження. Але хочу сказати, що Маріупольський порт пережив не одну війну, переживе і цю”, — зазначив Барський.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Російські окупаційні війська продовжують піддавати обстрілам Маріупольський морський порт. Так, 7 квітня в порту обстріляли криголам «Капітан Білоусов», на якому перебуває цивільний екіпаж. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, ще кількох було поранено. Крім того, 4 квітня в порту внаслідок обстрілу зайнялося та почало тонути суховантажне судно Azburg (прапор — Домініканська Республіка). Крім того, російські окупаційні війська захоплюють у заручники і вивозять моряків з вантажних суден, які перебувають у порту.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *