МЗС закликало Ліван не випускати з порту Тріполі балкер із краденим зерном

Рішенням про зняття арешту з сирійського судна Laodicea із вантажем вкраденого на окупованих Росією територіях українського зерна, Ліван заохочує продовження російських крадіжок і відштовхує від себе Україну як партнера. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

МЗС розчароване рішенням суду ліванського Триполі про зняття арешту із судна. За словами дипломатів, попри надані докази, суд не взяв до уваги позицію компетентних органів України.

Рішення ліванського суду дозволяє судну Laodecia, яке перебуває під дією міжнародних санкцій через незаконне вивезення вантажів з тимчасово окупованих територій України, безперешкодно покинути порт Тріполі з вкраденим українським борошном та ячменем. Зазначене рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера”, — ідеться у заяві.

В МЗС наголосили, що Україна завжди докладала зусиль для продовольчої безпеки Лівану: була на першому місці серед експортерів зерна до цієї країни у 2021 році, а перше після розблокування українських портів у Чорному морі судно із зерном вийшло з Одеси саме до Лівану.

Закликаємо ліванську сторону скасувати рішення щодо знаття арешту із судна Laodecia та вжити заходів задля запобігання подальшим спробам використовувати Ліван для оборудок із краденими українськими зерновими”, — підсумували в зовнішньополітичному відомстві.

Раніше українські дипломати у координації з українськими власниками незаконно вивезеного запропонували Лівану придбати зерно й борошно, які перевозить судно Laodicea, за цінами, що удвічі нижчі за ринкові.

3 серпня суд у Тріполі анулював попередні судові рішення, які забороняли судну Laodicea залишати порт та вивантажувати зерно.

31 липня прокуратура Лівану наклала арешт на судно Laodicea, що перебуває в порту Тріполі завантажене ячмінним та пшеничним борошном, на час розслідування походження вантажу, яке могло бути викрадено російськими окупантами в Україні. 2 серпня арешт було продовжено ще на три дні.

Наприкінці минулого тижня український суд виніс ухвалу про арешт сирійського судна Laodice, яке 27 липня прибуло до ліванського порту Триполі з українським зерном. За даними української сторони, судно було помічене 4 липня під час завантаження у тимчасово окупованій Феодосії. Українське зерно доставляли з окупованих Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

Згідно з європейською базою даних Equasis, власником судна Laodicea є Siria Mar Shipping. І компанія, і судно потрапили під санкції США у 2015 році за їхній зв’язок із сирійським урядом президента Башара Асада.

Laodicea є одним із трьох сирійських суден, які були помічені на перевезенні краденого російськими окупантами українського зерна.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *