МВФ прогнозує непростий рік для світової економіки

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що 2023 рік буде ще одним складним роком, коли глобальне зростання сповільниться до рівня нижче 3% через наслідки пандемії, війни в Україні та посилення монетарної політики. Про це розповіла директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Глобальне зростання сповільниться до рівня менше ніж 3%, тому що на економічну активність тиснуть наслідки пандемії, війна в Україні та посилення монетарної політики. Навіть з кращим прогнозом на 2024 рік глобальне зростання залишатиметься значно гіршим за історичний середній показник 3,8%”, — сказала Георгієва під час виступу на China Development Forum минулого тижня.

За словами директорки-розпорядниці МВФ, існує ризик геоекономічної фрагментації світової економіки, тобто розкол світу на кілька економічних блоків, які конкуруватимуть між собою. Вона вважає, що такий сценарій лише зробить усіх біднішими та вразливішими.

Разом ці фактори означають, що перспективи світової економіки в середньостроковій перспективі, ймовірно, залишаться слабкими”, — сказала Георгієва.

Вона також вказала на ризики для фінансової стабільності внаслідок підвищення відсоткових ставок більшістю центральних банків світу. Це уже призвело до потрясінь в банківському секторі США та Європи.

МВФ сподівається, що на цьому тлі Китаю вдасться стати локомотивом для світової економіки. У січневому прогнозі Фонд передбачає зростання ВВП цієї країни на рівні 5,2% у 2023 році — це значне збільшення більш ніж на 2 відсоткових пункти порівняно з показником 2022 року.

Потужне відновлення означає, що у 2023 році на Китай припадатиме приблизно одна третина світового зростання, що сприятиме довгоочікуваному розвитку світової економіки. Крім прямого внеску в глобальне зростання, наш аналіз показує, що зростання ВВП Китаю на 1 відсотковий пункт призводить до збільшення зростання в інших азійських економіках у середньому на 0,3 відсоткового пункту, що є позитивним стимулом”, — додала Георгієва.

Також дослідження МВФ показує, що реформи, спрямовані на підвищення продуктивності в Китаї, можуть збільшити реальний ВВП на 2,5% до 2027 року і приблизно на 18% до 2037 року — зростання, яке буде більш якіснішим та інклюзивним.

У січні МВФ підняв прогноз зростання світової економіки на 2023 рік до 2,9% із жовтневих 2,7%, повернувшись до своєї липневої оцінки. У 2024 році очікується прискорення зростання до 3,1%.

ООН очікує у 2023 році один з найнижчих показників темпів зростання світової економіки за кілька десятиліть — 1,9%.

Згідно з прогнозом Світового банку, глобальний ВВП у 2023 році зросте на 1,7%.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *