MSC прийняла в експлуатацію найбільший у світі контейнеровоз

У Шанхаї здано в експлуатацію найбільший у світі контейнеровоз MSC Tessa місткістю 24 116 TEU, повідомляє CCTV Video News Agency.

До цього найбільшим контейнеровозом був Ever Alot місткістю 24 004 TEU, побудований у Китаї в 2022 році.

Будівництво MSC Tessa велося на верфі Hudong Zhonghua Shipbuilding, дочірньої компанії Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC). Довжина контейнеровозу становить 399,99 метра, ширина — 61,5 метра, висота борту — 33,2 метра, а площа палуби еквівалентна чотирма стандартним футбольним полям. Максимальна кількість ярусів — 25, що еквівалентно висоті 22-поверхової будівлі. У перерахунку на тонни MSC Tessa може перевозити 240 тис. тонн вантажів.

На судні вперше використовується система зменшення аеродинамічного опору, яка не тільки скорочує загальне енергоспоживання судна, а й знижує викиди вуглекислого газу на 3-4% або приблизно на 6 тис. тонн на рік. Також вперше використовується валгенератор, який дозволяє ефективно знизити споживання палива, оптимізувати показники енергоефективності EEDI та зменшити викиди парникових газів, пояснює суднобудівник.

Судно працюватиме на сервісі MSC на трейді Азія—Європа.

Hudong-Zhonghua Shipbuilding повідомила, що друге судно із серії завершило ходові випробування, також ведеться будівництво третього і четвертого контейнеровозів. Суднобудівник очікує, що всі три судна будуть доставлені до серпня.

MSC на сьогодні має найбільший портфель замовлень у галузі: близько 134 замовлених контейнеровозів, включаючи останній контракт.

За даними Alphaliner, у MSC замовлено 14 суден megamax і 22 судна neo-panamax, поставка яких запланована на 2023 рік. Замовлення розподіляються між китайськими та південнокорейськими суднобудівними компаніями. Навіть якщо деякі поставки будуть відкладені до 2024 року, женевський перевізник напевно отримає ще одне значне збільшення пропускної здатності цього року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *