Морські постачання вугілля з ПАР до Європи на 40% перевищили весь минулорічний обсяг

Країни Європи у січні-травні 2022 року імпортували з найбільшого в Африці вугільного термінала Річардс-Бей (RBCT, Південно-Африканська Республіка) 3,2 млн тонн вугілля — на 40% більше, ніж за весь минулий рік. Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства, зараз 15% вантажу з RBCT іде до Європи, хоча минулого року цей показник становив лише 4%.

Південноафриканське вугілля за перші п’ять місяців імпортували 8 європейських країн, включно з Україною, яка припинила морський імпорт через війну.

Деякі з них, наприклад, Нідерланди, почали купувати його тільки після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Протягом березня-травня до країни надійшло 1,27 млн тонн, завдяки чому Нідерланди стали четвертим за величиною імпортером вугілля з ПАР.

Франція збільшила імпорт майже у сім разів — з 68 тис. тонн за весь минулий рік до 464,4 тис. тонн за п’ять місяців 2022 року.

Іспанія, Польща і Німеччина минулого року взагалі не купували південноафриканське вугілля. З початку 2022 року Іспанія імпортувала понад 355 тис. тонн, Польща — понад 181 тис. тонн, Німеччина — понад 157 тис. тонн.

Європа збільшує імпорт вугілля з ПАР у міру наближення ембарго на російське вугілля, яке повинно набирати чинності у серпні у відповідності з п’ятим пакетом санкцій ЄС через російське військове вторгнення до України.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *