Морський експорт товарів може повністю поновитися, якщо РФ дотримається домовленостей — Кулеба

Домовленість про розблокування портів не обмежує Україну в номенклатурі товарів, які експортуються морем — український експорт може повністю відновитися, якщо Росія дотримуватиметься угоди. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає «Укрінформ».

Що стосується поширення домовленості на нові товари, то не забуваймо, що ця угода, власне, про побудову безпечного логістичного коридору, і в принципі, ніхто не обмежує Україну в експорті її товарів”, — сказав чільник МЗС.

За його словами, питання не в тому, експорт яких саме товарів здійснюватиметься.

Чи це буде сільське господарство, чи це буде метал, чи це будуть іграшки — питання не в цьому. Питання в тому, щоб Росія не бомбардувала порти, не бомбардувала кораблі. І якщо Росія дотримуватиметься цих вимог, то, в принципі, порти України можуть відновити свою роботу на повну потужність, і повністю експорт морем може відновитися”, — сказав Кулеба.

Він зауважив, що наразі домовленість працює, і ООН та Туреччина відіграють важливу роль у гарантуванні її дотримання з боку РФ.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду підписано між Туреччиною, ООН та Росією.

В рамках реалізації домовленостей з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» уже вийшли 10 суден з українською агроподукцією.

Крім того, 7 серпня порт Чорноморськ прийняв під завантаження кукурудзою балкер Fulmar S — перше судно, яке зайшло в український морський порт з моменту повномасштабного російського вторгнення.

8 серпня балкер Polarnet (прапор — Туреччина), який одним із перших взяв участь в реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, успішно пройшов перевірку інспекційною групою в Стамбулі та прибув до кінцевого пункту призначення — турецького порту Деріндже.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *