Морський експорт російської нафти досяг тритижневого мінімуму

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 25 лютого по 3 березня 2023 року зменшився проти попереднього тижневого періоду на 14% — до 3,11 млн барелів. Про це повідомляє Bloomberg.

Сукупні потоки російської нафти впали до тритижневого мінімуму (…) Загальний обсяг морських постачань зменшився більш ніж на 500 тис. барелів на добу, причому все падіння припало на тихоокеанські порти», — інформує агентство.

Морський експорт російської нафти з чотирьох експортних регіонів

Падіння навряд чи пов’язане зі скороченням видобутку на 500 тис. барелів на добу цього місяця, яке Кремль оголосив у відповідь на обмеження Заходу. Будь-яке вимушене скорочення потоків, вочевидь, буде спостерігатися у західних портах країни, де вантажі продаються з 25-відсотковим дисконтом до тихоокеанських. Але поки обсяги постачань з балтійських і чорноморських портів стабільні.

Сильні вітри в Козьміно наприкінці лютого могли перешкодити швартовним операціям у тихоокеанському порту, зменшивши кількість суден, які могли бути завантажені протягом тижня», — зауважує агентство.

Загалом звітного тижня російські морські нафтові порти і термінали завантажили 29 танкери проти 34 попереднього тижня.

Розподіл завантажених танкерів за чотирма експортними регіонами

Балтійський регіон:

  • Приморськ — 10 танкерів (попереднього тижня — 10);
  • Усть-Луга — 6 (6).

Тихоокеанський регіон:

  • Козьміно — 6 (10);
  • Де-Кастрі — 2 (3);
  • Пригородне — 0 (1).

Чорноморський регіон:

  • Новоросійськ — 2 (2).

Арктичний регіон:

  • Мурманськ — 3 (2).

Сумарний обсяг відвантаженої звітного тижня нафти становив 21,7 млн барелів проти 25,4 млн барелів тижнем раніше. Зафіксований показник є найнижчим за три тижні.

За оцінками агентства, звітного тижня сплата експортного мита на нафту забезпечила надходження $38,5 млн проти $44,4 млн попереднього тижня. У лютому ставка мита становила $1,75 за барель, у березні вона становить $1,94 за барель, що відображає подорожчання Urals до $50,51 за барель у період з 15 січня по 14 лютого.

Загальний обсяг нафти на танкерах, які прямують до Китаю та Індії, плюс менші потоки до Туреччини та обсяг на суднах, які поки не вказали кінцевого пункту призначення, знизився у середньому за чотиритижневий період до 3,17 млн барелів на добу.

Хоча обсяг вантажів до Індії, схоже, скоротився, історія досліджень показує, що більшість вантажів на суднах без початкового пункту призначення зрештою потрапляє туди», — зауважує агентство.

Рідкісний вантаж російської нафти прямує до Шрі-Ланки.

Особливістю експортної логістики російської нафти із західних портів стала рейдова перевалка у Середземному морі, що набула високих темпів після впровадження західних обмежень. Це найбільш помітно неподалік іспанського міста Сеута на північному узбережжі Африки та поблизу Каламати на півдні Греції. Цього року у вказаних локаціях із судна на судно перевалили щонайменше 37 вантажів. Обсяг перевантаження поблизу берегів Греції, переважно в Лаконській затоці, різко збільшився у лютому, перевищивши 10 млн барелів, що еквівалентно 360 тис. барелів на добу. Неподалік Сеути було перевалено 4,4 млн барелів, що відповідає 156 тис. барелів на добу.

Російські нафта також надходить у закордонні сховища, зокрема — в Туреччині та Гані. Один танкер вивантажив партію нафти в резервуари на терміналі зберігання Dortyol на південному сході Туреччини, інше судно перебуває поблизу ганського порту Тема, очікуючи на вивантаження.

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 18 по 24 лютого 2023 року збільшився проти попереднього тижневого періоду на 3% — до 3,63 млн барелів. Російські нафтові порти і термінали завантажили 34 танкери проти 33 попереднього тижня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *