Морський експорт російської нафти досяг чотиритижневого максимуму

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 23 по 29 липня збільшився проти попереднього тижневого періоду на 19% — до 3,5 млн барелів. Про це повідомляє Bloomberg.

Звітного тижня сукупний потік нафти підскочив на 567 тис. барелів на добу і досяг чотиритижневого максимуму.

Доходи Москви від експортного мита підскочили до восьмитижневого максимуму за тиждень до 29 липня на $25 млн, або на 16% — до $180 млн», — вказує агентство.

Морський експорт сирої нафти з Росії (з чотирьох експортних регіонів)

Інфографіка: bloomberg.com

Загалом протягом звітного тижня російські морські нафтові термінали завантажили 34 танкерів проти 27 тижнем раніше. Було відправлено 24,5 млн барелів нафти проти 20,6 млн барелів попереднього тижня.

Обсяги відвантаження зросли в усіх чотирьох експортних регіонах.

У портах Балтійського моря було завантажено 14 танкерів проти 13 тижнем раніше. Зокрема, з Приморська відправлено 9 танкерів проти 6, з Усть-Луги — 5 проти 7. Загальний обсяг сирої нафти на суднах знизився з відскоком потоків до Азії. Танкер, який прямує через Атлантику, вказує місцем призначенням Кубу.

Число відправлених танкерів із Новоросійська збільшилося вдвічі — 8 проти 4 минулого тижня. Потоки досягли восьмитижневого максимуму через збільшення постачань до Середземноморського регіону.

У Мурманську завантажено три танкери проти двох тижнем раніше. Постачання з Арктики зростають третій тиждень поспіль.

Із далекосхідного експортного регіону відправлено 9 танкерів проти 8 попереднього тижня. У Козьміно завантажено 8 суден, як і попереднього тижня. Один танкер відправлено з Пригородного.

Загалом російські морські постачання нафти стабілізувалися на рівні приблизно на 500 тис. барелів на добу нижче пікового значення, досягнутого після вторгнення російських військ в Україну в лютому, і практично не змінилися порівняно з періодом до нападу.

Середній потік російської нафти до Азії стабілізувався на рівні приблизно 1,75 млн барелів на добу, знизившись з плато понад 2,1 млн барелів на добу у квітні та травні. Постачання європейським покупцям становлять у середньому близько 1,3 млн барелів на добу проти понад 1,85 млн барелів на добу до вторгнення.

Постачання до Китаю становили в середньому 745 тис. барелів на добу протягом останнього чотиритижневого періоду проти 810 тис. барелів на добу за чотири тижні, що закінчилися 22 липня. Потоки до Індії становили 740 тис. барелів на добу проти 828 тис. барелів на добу.

Обсяг відвантаження до Північної Європи звітного тижневого періоду впав до двомісячного мінімуму і становив в середньому на 364 тис. барелів на добу.

Постачання середземноморським покупцям відновилися до чотиритижневого максимуму в 758 тис. барелів на добу, що лише на 66 тис. барелів на добу нижче пікового показника після вторгнення. Танкер, який стоїть на якорі поблизу Більбао, стане першим постачанням до Іспанії з квітня, якщо розвантажиться.

Сукупні постачання до Болгарії та Румунії залишилися без змін на рівні 208 тис. барелів на добу протягом звітного тижня, що становить трохи більше половини недавнього піку.

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 16 по 22 липня зменшився проти попереднього тижневого періоду на 7,8% — до 2,94 млн барелів. 

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *