Морський експорт російської нафти зменшився на 22% за тиждень

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 6 по 12 серпня 2022 року зменшився проти попереднього тижневого періоду на 22% — до 2,86 млн барелів. Про це повідомляє Bloomberg.

Звітного тижня морський експорт впав до мінімуму з березня. Обсяг, надісланий ключовим азіатським покупцям, скоротився до мінімуму з моменту вторгнення російських військ в Україну.

Морський експорт російської нафти з чотирьох експортних регіонів

Інфографіка: bloomberg.com

За підрахунками агентства, звітного періоду виручка Москви від експортного мита склала $145 млн проти $187 млн попереднього тижня. Доходи досягли семитижневого мінімуму, але залишалися вищими середнього рівня цього року за кілька тижнів до вторгнення.

Протягом звітного тижня російські морські нафтові термінали завантажили 27 танкерів проти 34 попереднього тижня. Було відправлено 20 млн барелів нафти проти 25,6 млн барелів тижнем раніше.

Потоки нафти скоротилися з усіх чотирьох експортних регіонів.

У портах Балтійського моря було завантажено 13 танкерів проти 15 тижнем раніше. Зокрема, число відправлених суден із Приморська не змінилося — 8, з Усть-Луги вирушило 5 танкерів проти 7 попереднього тижня. Обсяг відвантаження втратив зростання, яке спостерігалося два попередні тижні.

Із Новоросійська відправлено 4 танкери проти 6 попереднього тижня. Обсяги постачань стали найнижчими з квітня. Потоки в країни Середземномор’я скоротилися вдвічі.

У Мурманську число завантажених танкерів не змінилося — 3. Усі вантажі прямують до місць призначення в Європі вперше за чотири тижні.

Із далекосхідного регіону відправлено 7 танкерів проти 10 попереднього тижня. Усі судна були завантажені у Козьміно.

Хоча даних за один тиждень недостатньо, щоб сигналізувати про початок тенденції, менші потоки до Китаю та Індії, двох найбільших експортних ринків Росії, викличуть занепокоєння Кремля. Постачання до Азії зменшуються з плато приблизно 2 млн барелів на добу, яке трималося з середини квітня до середини червня», — зазначає агентство.

Поки немає підстав припустити, що Індія відмовляється від російських барелів, які вона так прагнула купувати з великим дисконтом. Рішення про купівлю нафти у країні й надалі «керуватимуться нашими вимогами енергетичної безпеки», заявив представник міністерства закордонних справ Аріндам Багчі у п’ятницю.

Середній потік російської нафти в Азію впав нижче 1,75 млн барелів на добу проти понад 2,1 млн барелів на добу у квітні та травні. 

Постачання європейським покупцям, включаючи Північну Європу, Середземномор’я та Чорноморський регіон, також знизилися — 1,32 млн барелів на добу проти понад 1,85 млн барелів на добу до вторгнення.

Потік до Північної Європи за чотири тижні до 12 серпня збільшився з мінімумів останніх тижнів до середнього показника 372 тис. барелів на добу. Переважають постачання до нафтосховищ у Роттердамі.

Постачання до середземноморських країн скоротилися, але залишаються приблизно на 50% вищими обсягів до вторгнення.

Росія також продовжує зусилля щодо освоєння нових ринків. Третій танкер прямує до Шрі-Ланки, два судна прибули до Ель-Хамри на середземноморському узбережжі Єгипту після того, як міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відвідав країну минулого місяця. 

Використовуючи рухоме (ковзне) середнє чотиритижневе значення, щоб згладити деяку волатильність тижневих показників, російські морські постачання сирої нафти стабілізувалися на рівні приблизно на 500 тис. барелів на добу нижче пікового значення, досягнутого після вторгнення, і практично не змінилися порівняно з показниками до нападу.

Рухомий середній чотиритижневий показник морського експорту російської нафти за напрямками постачань

Інфографіка: bloomberg.com

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 30 липня по 5 серпня збільшився проти попереднього тижневого періоду на 4,6% — до 3,66 млн барелів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *