Морський експорт російської нафти відновив зростання

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 4 по 10 березня 2023 року збільшився проти попереднього тижневого періоду на 7,1% — до 3,33 млн барелів. Про це повідомляє Bloomberg.

Минулого тижня морські потоки російської нафти відновилися. Нафтопереробники Індії купують все більші обсяги російської нафти ESPO, що доставляється з тихоокеанського узбережжя країни», — інформує агентство.

Морський експорт російської нафти з чотирьох експортних регіонів

Інфографіка: bloomberg.com

На початку листопада минулого року Індія випередила Китай як найбільшого покупця російської морської нафти і відтоді продовжує купувати більше свого сусіда. Зростаючий обсяг нафти ESPO спрямовується до портів Індії після багатомісячного періоду, протягом якого китайські нафтопереробники розкуповували майже всі доступні вантажі. Зокрема, у березні до Індії вже відправлено чотири з 11 вантажів проти двох із 30 вантажів у лютому.

Морський експорт російської нафти до Китаю та Індії

Інфографіка: bloomberg.com

Загалом звітного тижня російські морські нафтові порти і термінали завантажили 31 танкер проти 29 попереднього тижня.

Розподіл завантажених танкерів за чотирма експортними регіонами

Балтійський регіон:

  • Приморськ — 7 танкерів (попереднього тижня — 10);
  • Усть-Луга — 6 (6).

Тихоокеанський регіон:

  • Козьміно — 8 (6);
  • Де-Кастрі — 2 (2);
  • Пригородне — 1 (0).

Чорноморський регіон:

  • Новоросійськ — 6 (2).

Арктичний регіон:

  • Мурманськ — 1 (3).

Сумарний обсяг відвантаженої звітного тижня нафти становив 23,3 млн барелів проти 21,7 млн барелів тижнем раніше.

За оцінками агентства, звітного тижня сплата експортного мита на нафту забезпечила надходження до скарбниці Кремля $45,1 млн проти $39,9 млн попереднього тижня. У березні ставка мита становить $1,94 за барель, що відображає подорожчання Urals до $50,51 за барель у період з 15 січня по 14 лютого. Розмір ставки збільшився вперше з грудня.  

Серед особливостей експортної логістики російської нафти із західних портів агентство відзначає рейдову перевалку в Середземному морі, що триває високими темпами. Це найбільш помітно біля іспанського міста Сеута на північному узбережжі Африки та поблизу Каламати на півдні Греції. Цього року у вказаних локаціях із судна на судно перевалили щонайменше 46 вантажів. Обсяг перевантаження поблизу берегів Греції, переважно в Лаконській затоці, різко збільшився у лютому, перевищивши 10 млн барелів, або 360 тис. барелів на добу. Неподалік Сеути було перевалено 4,4 млн барелів, або 156 тис. барелів на добу.

Танкер із вантажем російської нафти залишається на якорі поблизу порту Тема у Гані понад два тижні після прибуття до цієї західноафриканської країни. Національне нафтове управління країни надало термін для розвантаження судна, однак процес затримується з міркувань національної безпеки, свідчать джерела агентства.

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 25 лютого по 3 березня 2023 року зменшився проти попереднього тижневого періоду на 14% — до 3,11 млн барелів. Російські нафтові порти і термінали завантажили 29 танкери проти 34 попереднього тижня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *