Морський експорт російської нафти досяг чотиритижневого максимуму

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 27 серпня по 2 вересня 2022 року збільшився проти попереднього тижневого періоду на 12,5% — до 3,32 млн барелів. Про це повідомляє Bloomberg.

Звітного періоду морські постачання нафти досягли чотиритижневого максимуму.

Морський експорт російської нафти з чотирьох експортних регіонів

Інфографіка: bloomberg.com

Протягом звітного тижня у російських морських нафтових портах було завантажено 32 танкери проти 29 попереднього тижня. Розподіл відправлених танкерів за портами чотирьох експортних регіонів:

Балтійський регіон:

  • порт Приморськ — 6 танкерів (попереднього тижня — 8);
  • порт Усть-Луга — 7 (6).

Тихоокеанський регіон:

  • порт Козьміно — 8 (8);
  • порт Пригородне — 1 (1).

Чорноморський регіон:

  • порт Новоросійськ — 7 (4).

Арктичний регіон:

  • порт Мурманськ — 3 (3).

Загалом обсяг відвантаженої нафти звітного тижня становив 22,2 млн барелів проти 19,6 млн барелів тижнем раніше.

Надходження до військової скарбниці Кремля від експортного мита на нафту залишаються вищими, ніж були до війни», — зауважує агентство.

За підрахунками агентства, виручка від експортного мита минулого тижня склала $167,3 млн проти $149,4 млн попереднього тижня. Ставка експортного мита у вересні на 2% нижча серпневого показника через меншу ціну флагманської марки Urals у період із середини липня по середину серпня. Дисконт на Urals до марки Brent протягом цього періоду скоротився приблизно до $18,68 за барель порівняно з максимумом $34,39 за барель із середини квітня до середини травня.

До набуття чинності ембарго ЄС на морський імпорт російської нафти залишилося лише три місяці, а континент залишається дуже залежним від постачань Москви. Потоки до країн ЄС з початку серпня відновилися приблизно до 1 млн барелів на добу. Це вище рівня, який спостерігався наприкінці липня, але різко знизився нижче піків квітня та червня» , — вказує агентство.

Аналізуючи динаміку морського експорту за допомогою чотиритижневого ковзного (рухомого) середнього показника, постачання найбільшим клієнтам у тижневому порівнянні виглядає наступним чином, зокрема:

  • до Китаю — зменшилися на 14,5%, до 710 тис. барелів на добу;
  • до Індії — зменшилися на 14,8%, до 690 тис. барелів на добу;
  • до Нідерландів — збільшилися на 13,3%, до 340 тис. барелів на добу;
  • до Італії — зменшилися на 25%, до 300 тис. барелів на добу;
  • до Туреччини — не змінилися, 300 тис. барелів на добу.

Постачання танкерами, що не вказують кінцевого пункту призначення, збільшилися в 2,8 разу — до 310 тис. барелів на добу.

Середньодобовий обсяг морського експорту російської сирої нафти з 20 по 26 серпня 2022 року зменшився проти попереднього тижневого періоду на 19% — до 3,04 млн барелів. Протягом тижня було завантажено 30 танкери проти 34 попереднього тижня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *