Морська адміністрація та Нацполіція боротимуться з корупцією в портах

В Одесі у середу, 26 січня, відбулася міжвідомча нарада, на якій представники органів державної влади та правоохоронних органів розглянули проблемні питання взаємодії Державної служби морського й річкового транспорту (Морської адміністрації) з бізнесом. Про це повідомила прес-служба Морської адміністрації.

Серед актуальних питань, які підіймалися, — здійснення поборів із суден, проведення їх незаконних перевірок, розкрадання державних коштів внаслідок завищення вартості закупівель та інші зловживання”, — вказала прес-служба.

У нараді взяли участь заступник міністра інфраструктури Юрий Васьков, начальник Департаменту стратегічних розслідувань (ДСР) Національної поліції Валентин Копаєв, голова Морської адміністрації Віталій Кіндратів, перший заступник керівника Одеської обласної прокуратури Олексій Химченко, заступник начальника УСБУ Сергій Желейко, а також представники судноплавних компаній, портових операторів та профільних асоціацій.

Учасники акцентували увагу на плідній взаємодії та співпраці всіх органів задля викоренення корупції, а також узгодили порядок дій у разі можливого тиску на бізнес та необхідність своєчасного інформування відповідних органів у сфері протидії корупції про відповідні провокації.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Керівник ДСР Валентин Копаєв запевнив колег у готовності сприяти їх роботі для забезпечення повної прозорості. За його словами, за дорученням міністра внутрішніх справ взято на контроль питання взаємодії держави та бізнесу у портах. Центральний апарат і територіальні підрозділи Департаменту стратегічних розслідувань вже запустили механізм для протидії корупційним проявам.

Якщо у вас є інформація про системі зловживання або протиправні дії посадових осіб, рейдерські захоплення, кримінал, який перешкоджає прозорому веденню бізнесу, ви можете звертатися до територіальних підрозділів ДСР”, — зазначив Копаєв.

Голова Морської адміністрації Віталій Кіндратів наголосив, що він з командою продовжуватиме безкомпромісну боротьбу з корупційними схемами при контролі суден, здійсненням незаконних перевірок. В минуле мають відійти створення штучних проблем та затримки виходу суден з порту, розкрадання державних коштів внаслідок завищення вартості закупівель, рух контрабанди тощо. Він зазначив, що Морська адміністрація й надалі будуватиме взаємодію з правоохоронними органами для виявлення та припинення будь-яких проявів корупції.

За результатами зустрічі ухвалено низку спільних рішень для припинення корупції у морській та річковій галузях. Узгоджено порядок дій у разі можливого тиску на бізнес, зокрема важливість своєчасного інформування відповідних органів у сфері протидії корупції.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *