МІУ забезпечить покриття військових ризиків для судноплавних та залізничних перевізників

Кабінет міністрів на засіданні минулого тижня прийняв рішення про виділення Міністерству інфраструктури 250 млн грн з резервного фонду Держбюджету для гарантування безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом. Про це повідомила прес-служба МІУ.

Кошти зберігатимуться на умовному рахунку зберігання коштів (ексроу-рахунок) МІУ та, у разі потреби, будуть надаватися для відшкодування збитків, завданих внаслідок агресії Росії проти України.

В умовах блокади усіх морських портів України значно зросло навантаження на українські дунайські порти та залізницю. Держава зацікавлена у збільшенні вантажопотоку та відповідно роботі бізнесу в регіоні. Ми беремо на себе частину ризиків аби стимулювати компанії надавати іноземні судна та рухомий залізничний склад для збільшення імпортно-експортних перевезень”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, завдяки прийнятому рішенню перевізники, яким відмовили у страхуванні ризиків, зможуть отримати необхідні фінансові гарантії.

Скористатися таким механізмом зможуть:

  • власники та/або оператори рухомого складу, який перебуває на території України та допущений до обігу залізницями колії європейського стандарту (1435 міліметрів)
  • фрахтувальники, оператори та/або власники морських суден та суден внутрішнього плавання, що перебувають в акваторії українських портів в Дунайському регіоні та ходять під прапором України або під прапорами іноземних держав.

Наразі завершується робота над узгодженням усіх деталей механізму фінансового забезпечення, аби процес надання гарантій був максимально прозорим та зрозумілим.

Аналогічний механізм страхування МІУ створило в лютому для забезпечення безпеки авіаперельотів. Завдяки ньому перевізники змогли надалі виконувати авіарейси всередині країни та на інші напрямки в напружених безпекових умовах, які передували повномасштабному вторгненню Росії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *