МІУ відновило роботу над впровадженням електронних ТТН

Міністерство інфраструктури відновило роботу над впровадженням електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) для вантажоперевізників.

Як повідомляє прес-служба МІУ, з 1 серпня 2022 року е-ТТН мала стати обов’язковою для всіх транспортних перевезень в Україні. Однак у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням Росії в Україну та початком бойових дій роботу над проєктом було тимчасово призупинено.

Зараз команда міністерства інфраструктури та партнери проєкту повертаються до роботи щодо розробки та впровадження цифрових ініціатив”, — вказала прес-служба.

Мета проєкту впровадження е-ТТН — забезпечення прозорості процесу перевезення, що істотно спрощує взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем. Усі операції стануть доступними учасникам в режимі реального часу.

Швидка та ефективна логістика в умовах війни є основою обороноздатності держави та стабільного функціонування економіки. Завдяки таким проєктам як е-ТТН ми не тільки прискоримо логістику, але й зекономимо кошти бізнесу. Окрім цього, цей проєкт є частиною комплексної стратегії Міністерства інфраструктури з цифровізації транспортної галузі. Реалізувавши її, ми зможемо суттєво полегшити взаємодію держави та бізнесу, а також мінімізувати корупційні ризики”, — наголосив заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.

Згідно з результатами проведеного МІУ опитування, у якому взяли участь 160 компаній, близько 84% учасників логістичного ринку України готові долучитися до тестування е-ТТН вже у ІІІ-IV кварталі 2022 року.

Минулого тижня МІУ, за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації» та за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» провело зустріч з провайдерами електронного документообігу (ЕДО) стосовно відновлення активностей, передбачених проєктом. У ході обговорення провайдери ЕДО підтвердили зацікавленість та готовність до активної співпраці, зокрема щодо їх тестування, яке заплановане на жовтень-листопад 2022 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *