МІУ розробило типову форму правил для моторних човнів і гідроциклів

Міністерство інфраструктури розробило та оприлюднило для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Типової форми місцевих правил плавання для малих, спортивних суден і водних мотоциклів та використання засобів для розваг на воді».

Згідно з пояснювальною запискою до документу, його метою є приведення відомчих нормативно-правових актів у відповідність до вимог ст. 5 і ст. 34 Закону «Про внутрішній водний транспорт» (№1054-ІХ), який, за винятком окремих положень, набрав чинності з 1 січня 2022 року.

Правила встановлюють вимоги до використання малих, спортивних суден, водних мотоциклів та засобів для розваг на воді. Вони поширюються на власників і судновласників, судноводіїв малих і спортивних суден, водних мотоциклів, власників і персонал баз для стоянки малих і спортивних суден.

Документ регулює питання стоянки та виходу у плавання вищезазначених суден, організації проведення розваг на воді, проведення спортивних змагань, визначає права судноводіїв та обов’язки судновласників, судноводіїв та пасажирів судна, регулює правила розміщення суден на стоянках, відповідальність за утримання та безпечну експлуатацію суден, а також порядок їх реєстрації та присвоєння ідентифікаційних номерів.

Погодження місцевими державними адміністраціями проєктів цих правил повинна забезпечити Державна служба морського та річкового транспорту (Морська адміністрація) протягом місяця з дня отримання відповідних проєктів.

З повною версією документа можна ознайомитися на сайті Мінінфраструктури

Зауваження та пропозиції до проекту наказу від фізичних та юридичних осіб приймаються Міністерством інфраструктури до 23 лютого 2022 року включно у письмовому та електронному вигляді.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У грудні 2021 року Кабінет міністрів затвердив Технічний регламент прогулянкових суден та водних мотоциклів, який визначає вимоги до їх конструкції, побудови, процедур підтвердження їх відповідності, а також вимоги до маркування та введення в обіг, що відповідатиме нормам Директиви 2013/53/ЄС. Органом, який здійснює державний нагляд, визначено Морську адміністрацію.

За даними МІУ, станом на 30 червня 2021 року в Україні налічувалося 124 тис. зареєстрованих малих та маломірних суден.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *