МІУ розраховує підписати концесійні угоди щодо трьох терміналів у порту Чорноморськ у 2022 році

Міністерство інфраструктури за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) готує до передачі у концесію три об’єкти ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Чорноморськ»: перший вантажний район, контейнерний термінал та спеціалізований поромний комплекс. Про це повідомила прес-служба держстивідора.

За словами заступника міністра інфраструктури Юрія Васькова, ця робота на 80% фінансується європейським банком і на 20% — ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Ми розраховуємо, що протягом півроку консультанти підготують техніко-економічне обґрунтування, далі воно пройде відповідне обговорення, а наступним кроком будуть конкурси. Теоретично, у 2022 році ми вже можемо отримати концесійні угоди по цим трьом об’єктам, що, безумовно є цивілізованим шляхом розвитку державно-приватного партнерства”, — сказав Васьков.

В якості прикладу успішного партнерства Васьков назвав порти «Ольвія» та Херсон, де концесіонерам передано 100% усі активи, які були передбачені угодою.

Тож, можна сказати, що цивілізоване державно-приватне партнерство там вже настало і тепер ми впевнено можемо сказати, що така модель може бути і в Чорноморському порту”, — наголосив він.

Водночас, заступник міністра відзначив, що концесія — це не єдина форма співпраці, яку МІУ розглядає та підтримує. На сьогоднішній день на території ДП «МТП «Чорноморськ» багато операторів працюють на умовах оренди і ще понад 10 об’єктів погоджені та передані ФДМУ для проведення конкурсів. При цьому, обов’язковою умовою для передачі кожного активу є створення гарантованої кількості робочих місць, що дозволить зняти колосальне навантаження із фонду заробітної плати держпідприємства.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У жовтні 2021 року МІУ, ЄБРР та ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) підписали договір, згідно з яким АМПУ спільно з ЄБРР профінансує підготовку проектів концесії в порту Чорноморськ.

Крім того, ЄБРР та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) допоможуть уряду України підготувати всебічну договірну базу, визначити конкурсні критерії та правила проведення торгів, а також налагодити зв’язки та провести переговори з потенційними інвесторами до моменту комерційного закриття транзакцій.

Читайте також: От аренды к концессии. Как добиться баланса интересов государства и бизнеса

У травні 2021 року IFC та ЄБРР розпочали відбір консультантів для розробки ТЕО та конкурсної документації концесійних проектів у морському порту Чорноморськ.

Проекти концесії терміналу №1 (причали №1-2) та контейнерного терміналу (причали №3-6), а також поромного комплексу ДП «МТП «Чорноморськ» входять до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року, затвердженого урядом. Передбачається, що в результаті успішного здійснення двох концесійних проектів у порту Чорноморськ буде залучено близько $150 млн інвестицій.

У листопаді 2020 року учасники робочої групи обговорили план-графік проекту концесії терміналу №1 та контейнерного терміналу «Чорноморська» та очікувані результати роботи консультантів підготовки попереднього техніко-економічного обґрунтування (пре-ТЕО) проекту. Підготовка пре-ТЕО проекту тривала до квітня 2021 року.

У серпні 2020 року держстивідор «Чорноморськ» розпочав підготовчі заходи у рамках реалізації концесійного проекту залізнично-поромного комплексу. Підготовка проекту концесії терміналу №1 та контейнерного терміналу ДП «МТП «Чорноморськ» розпочалася у червні того ж року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *