МІУ просить Євросоюз закрити порти для російських компаній

Міністерство інфраструктури України просить Євросоюз ухвалити два системні рішення, які заблокують торгівлю з РФ. Про це повідомив міністр інфраструктури Александр Кубраков.

Вже понад три тижні закликаємо Євросоюз прийняти два системних та болючих рішення, які заблокують торгівлю з країною-терористом: закрити усі порти для російських, а також пов’язаних з нею компаній, закрити доступ до автомобільної мережі для російських і білоруських перевізників”, — написав Кубраков у Facebook.

За його словами, на рівні Єврокомісії та більшості країн ЄС до цих рішень готові.  Зокрема Польща, Литва, Латвія та Естонія можуть заблокувати транзит вантажівок з Білорусі та Росії — однак є низка країн, які не готові йти на такі кроки.

Так, наприклад основний аргумент керівництва Німеччини полягає у тому, що Росія постачає до країни продукти та вугілля.

Я на постійному контакті зі своїм колегою — міністром транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини Фолькером Віссінґом. Розповідав йому, як в дуже важких умовах Україні вдалось успішно перебудувати логістику постачання вугілля — зокрема, закуповуючи його у країн Латинської Америки, Азії, Африки. Це не критична проблема, яку не можна було б вирішити. Особливо для першої економіки Європи. І я відчуваю, що прогрес є, наші аргументу чують”, — зазначив міністр.

Я задаю своїм колегам питання: здорожчання продукції, фактично, у межах похибки чи торгівля з вбивцями мирних людей — що має обрати сучасна європейська країна?”, — додав він.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення, з 24 лютого, флот РФ влучив щонайменше у п’ять цивільних суден у Чорному морі і в Бузькому лимані. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку.

Держприкордонслужба у співпраці з Міністерством закордонних справ забезпечують евакуацію іноземців — членів екіпажів морських торгових суден, які застрягли в портах.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *