МІУ пропонує змінити порядок пойменування суден

Міністерство інфраструктури розробило та оприлюднило для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Порядку присвоєння судну назви».

Згідно з пояснювальною запискою до документу, метою його розробки є приведення відомчих нормативно-правових актів, пов’язаних із виконанням функцій Морської адміністрації, у відповідність до законодавчих актів, які мають вищу юридичну силу.

Проєктом наказу передбачається внесення змін до Порядку присвоєння судну назви, затвердженого наказом Міністерства транспорту від 21 січня 1998 року №19, в частині приведення його у відповідність до Закону «Про внутрішній водний транспорт» та статті 27 Кодексу торговельного мореплавства України з питань, пов’язаних із процедурою подачі заяви про присвоєння (зміну) назви судну та документів, що додаються до неї, а також процедури та термінів розгляду документів”, — пояснили в МІУ.

З метою приведення у відповідність до Закону «Про внутрішній водний транспорт» пропонується вдосконалити процедуру подання заяви про присвоєння (зміну) назви судну та доданих до неї документів, зокрема в частині надання можливості подачі документів у відповідності до Закону «Про електронні довірчі послуги», подачі документів через представника власника/судновласника, надання можливості заявнику вибору способу отримання висновку Комісії.

Також проєктом акта запропоновано скоротити термін розгляду документів про присвоєння (зміну) назви судна до п’яти робочих днів.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

В оновленому Порядку зазначається, що назву судну власник чи судновласник обирають самостійно. Назви суднам присвоюються з урахуванням географічних, історичних, національних, побутових та інших місцевих умов. Назви вибираються прості, небагатослівні і такі, що відповідають вимогам топоніміки. Суднам можуть надаватися імена та прізвища лише тих видатних осіб, які мають особливі заслуги перед українським суспільством; у цьому разі присвоєння імен і прізвищ робиться з метою увічнення пам’яті про них. Дублювання назв суден, які мають право плавання під державним прапором України, не допускається.

Перейменування судна можливе лише у випадках зміни власника або типу/призначення судна, а також за форс-мажорних обставин.

Керівництво роботою щодо присвоєння назв суднам покладається на Морську адміністрацію.

Зазначається також, що Статтею 29 «Про внутрішній водний транспорт» передбачено, що ідентифікація судна внутрішнього плавання здійснюється також за унікальним європейським ідентифікаційним номером судна, що необхідно врахувати в формі заяви про присвоєння (зміну) назви судну в частині зазначення відомостей про судно.

З повною версією документа можна ознайомитися на сайті Мінінфраструктури

Зауваження та пропозиції до проекту наказу від фізичних та юридичних осіб приймаються Міністерством інфраструктури до 10 лютого 2022 року включно у письмовому та електронному вигляді.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *