МІУ планує оголосити концесійні конкурси щодо чотирьох портів у 2022 році

Міністерство інфраструктури планує 2022 році оголосити конкурси на визначення концесіонерів у чотирьох великих українських портах. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, повідомляє прес-служба МІУ.

У 2022 році ми розпочинаємо конкурс на визначення концесіонерів у 4 великі українські порти. Нам потрібні системні досвідчені інвестори, які зможуть у швидкі терміни модернізувати портову інфраструктуру і наростити її потужності”, — сказав Кубраков під час зустрічі з послами країн «Великої сімки» (G7) у понеділок, 11 січня.

На зустрічі обговорювалися результати інфраструктурних реформ, кроки щодо покращення інвестиційного клімату, заходи щодо підвищення безпеки. Кубраков розповів про реалізацію проєктів з розвитку енергоефективності та екоорієнтованості громадського транспорту, впровадження в Україні мультимодальних перевезень, розвиток водного та залізничного транспорту, як альтернативи до автомобільного, а також в цілому про кроки до декарбонізації транспортної системи в нашій країні.

Також Кубраков зазначив, що цього року відбудеться низка важливих міжнародних тендерів на закупівлю нового рухомого складу для «Укрзалізниці», визначення підрядника для будівництва Київської обхідної дороги (КОД) та учасників дорожніх проектів державно-приватного партнерства.

Усі ці проєкти — шанс поглибити співпрацю з нашими міжнародними партнерами, залучити в Україну сучасний досвід та технології”, — наголосив міністр інфраструктури.

МІУ розраховує також на сприяння у запуску переговорного процесу щодо лібералізації міжнародних автомобільних вантажних перевезень. Наголошується, що таке рішення допоможе уникнути торговельної кризи, відійти від політики обмеження та стримування, а також значно розширити можливості для співпраці між Україною та країнами G7.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Раніше заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков повідомив «Портам України», що конкурс із відбору концесіонера майна ДП «Бердянський морський торговельний порт» (БМТП) може бути оголошено у другому кварталі 2022 року.

У листопаді 2020 року Кабінет міністрів визначив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на 2020-2023 роки. Серед іншого, до переліку внесено проекти щодо концесії залізнично-поромного комплексу ДП «Морський торговий порт «Чорноморськ», терміналу №1 та контейнерного терміналу порту «Чорноморськ», пасажирського комплексу Одеського порту, причалів №№6-9 Бердянського порту. Крім того, готується концесія залізничних вокзалів, аеропортів та автомобільних доріг.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *