Мінагропрод розглядає Сенегал для створення логістичного агрохабу в Африці

Україна розглядає порт Дакар у Сенегалі як місце для створення логістичного хабу перевалки української агропродукції для країн Африки. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

У понеділок, 9 січня, в межах візиту української делегації до країн Африки Сольський зустрівся із міністром сільського господарства, сільської інфраструктури та продовольчого суверенітету Республіки Сенегал Алі Нгуйе Ндіайєм. Сторони обговорили перспективи відносин між Україною та Сенегалом, розвиток співпраці в аграрній галузі.

Під час зустрічі було укладено Меморандум про взаєморозуміння між Міністерствами обох країн у сфері сільського господарства. Документ передбачає розвиток двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією, співробітництво у сфері наукових досліджень, інвестування, а також взаємовідносин державних установ та приватних організацій.

Сольський зауважив, що попри війну, українська сторона докладає максимум зусиль, аби продовжувати експорт продовольства до країн Африки в необхідних обсягах.

За його словами, Україна готова збільшувати обсяги експорту сільськогосподарської продукції та готова розглянути можливість реалізації нових логістичних проектів у Сенегалі. Зокрема, йдеться про можливість зберігання українського зерна в так званих зернових хабах. Їх створення сприятиме прогнозованості збуту, стабілізації цін на продовольство для африканських країн та надасть впевненості в необхідних обсягах і якості зерна.

Президент України та уряд розглядають розширення торгових відносин з країнами Західної Африки, зокрема, створення спільних логістичних проєктів. Це дозволить прогнозовано вести бізнес, стабілізувати ціни і отримати впевненість у якості зерна і його постачанні”, — наголосив Сольський.

Він додав також, що Україна готова експортувати до країн Африки не лише агропродукцію, а й інші товари. Для цього необхідно зосередитися на розвитку логістики.

Під час візиту міністр відвідав порт Дакар, через який до Сенегала завозиться 95% продовольства, та ознайомився з його потужностями.

Представники Сенегалу підтвердили інтерес до співпраці та готові розглянути можливість реалізації спільних логістичних проєктів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *