Мінагропрод пропонує змінити схему закупівель зерна для гуманітарної програми Grain from Ukraine

Міністерство аграрної політики та продовольства пропонує змінити схему закупівель агропродукції для гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine, що реалізується спільно з ООН.

Як повідомила прес-служба Мінагропроду, така пропозиція була озвучена під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського із заступником в.о. керівника Департаменту логістики та публічних закупівель ООН Раміро Армандо де Олівейрою Лопесом да Сілвою.

Міністр озвучив ідею в рамках реалізації Grain from Ukraine, аби проводити закупівлю зерна за такою схемою: 50% передоплати навесні — на закупку зернових, а другу половину — восени вже після збору врожаю і за ринковою ціною”, — вказала прес-служба.

Закупівля зерна з передплатою 50% дозволить аграріям розуміти, що вони працюватимуть не в збиток, вважає Сольський.

Наприкінці минулого року та початку поточного порти Великої Одеси відправили п’ять суден із 140 тис. тонн гуманітарної пшениці від України для Ефіопії та Сомалі. Загалом у межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine наша держава планує відправити до середини 2023 року понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо.

Grain from Ukraine — продовольча ініціатива, спрямована на забезпечення зерном країни, які опинилися на межі голоду. Вона реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Про фінансову участь у програмі заявили понад 30 держав та Європейський Союз. Обсяг акумульованих коштів, наданих міжнародними партнерами для української ініціативи Grain from Ukraine становить майже $200 млн.

Перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) за цією програмою на початку грудня прибуло до порту Джибуті, звідки 25 тис. тонн пшениці було доставлено мешканцям Ефіопії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *