Маріупольська інвестиційна група перереєструвалася у Вінниці після окупації Маріуполя

Після початку російського військового вторгнення до України компанії, що входять до складу «Маріупольської інвестиційної групи» (МІГ) перереєструвалися на вільній від окупантів території — у Вінниці. Про це повідомив генеральний директор UTA Group, керівник КК «МІГ» Павло Плотніков в інтерв’ю «Портам України».

[У березні] значна частина наших співробітників виїхала з Маріуполя, і стало зрозуміло, які саме підприємства групи компаній МІГ будуть продовжувати роботу, але для цього треба було провести перереєстрацію компаній, бо з маріупольською реєстрацією та реквізитами вести повноцінну зовнішньоекономічну діяльність було проблематично. Наразі більшість компаній групи перереєстровано у Вінниці. З квітня я очолюю групу компаній МІГ задля вирішення поточних операційних, фінансових, стратегічних питань по наших бізнесах. Олег Іванюшенко залишається з нами як співзасновник групи і зв’язує нас з інвесторами”, — розповів Плотніков.

За оцінками Групи МІГ, більш ніж половина працівників змогла виїхати на вільну територію, якусь частину вивезли до Росії, частина залишається в Маріуполі.

Ми в UTA Group розрахувалися з усіма робітниками, хто вийшов на зв’язок, за лютий та березень, а потім змушені були призупинити трудові угоди. Частина людей, які опинилися в різних містах і країнах, просили про звільнення, оскільки хотіли отримувати допомогу по безробіттю або знайшли іншу роботу. Цим співробітникам ми виплатили місячний посадовий оклад, матеріальну допомогу і компенсацію за відпустку. Але ми домовилися, що коли Маріуполь знову буде під українським прапором і ми зможемо відновити роботу наших компаній, усіх покличемо назад”, — повідомив Плотніков.

За словами керівника, зараз продовжує роботу морський напрямок групи, яким займалася компанія «Марітайм Логістікс». Водночас, майно експедиторської компанії «УТА Логістик» та термінал «Укртрансагро» в Маріупольському порту розграбовано і знищено окупантами.

На початку квітня UTA Group, яка володіє зерновим терміналом «УкрТрансАгро» у Маріупольському морському порту, заявила про зупинення роботи.

«Маріупольська інвестиційна група» створена у 2007 році бізнесменом та політиком Олександром Савчуком, який також був президентом та ключовим акціонером групи машинобудівних підприємств «Азовмаш», з метою консолідації всіх його активів у рамках єдиної фінансово-промислової групи. У 2010 році компанію «МІГ» було трансформовано у Керуючу компанію (КК «МІГ») з метою аналізу, розробки та реалізації перспективних напрямків бізнесу. Після смерті Олександра Савчука у 2012 році майно формально перейшло до його вдови Світлани Савчук.

Наприкінці 2021 року у складі акціонерів ТОВ «КК «Маріупольська інвестиційна група» відбулися значні зміни: замість Світлани Савчук власниками 90% у статутному капіталі компанії стали громадянка Великої Британії Бойд Шантель Керол-Енн та громадянка Швейцарії Абдулкадер Піллонель Лейла Ханако. Інші 10%, як і раніше, належать директору МІГ Олегу Іванюшенку. Відповідно змінилася й акціонерна структура всіх активів, які перебувають в управлінні групи.

В управлінні КК «Маріупольська інвестиційна група» перебувають ТОВ «СРЗ» (суднобудування та судноремонт, випуск машинобудівної продукції, стивідорна діяльність; перебуває на стадії банкрутства з травня 2021 року), ТОВ «Укртрансагро» (приймання, зберігання та відвантаження на морські судна зернових та олійних культур, послуги сертифікованого зернового термінала), ТОВ «УТА Логістик» (логістичні та експедиторські послуги), ТОВ «Марітайм Логістикс» (послуги менеджменту морських суден), ТОВ «Мартлет» (фумігаційні послуги) та інші активи.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *