Maersk прискорить перехід до нульового рівня викидів на 10 років

Данська транспортно-логістична група AP. Moller-Maersk A/S має намір досягти вуглецевої нейтральності своїх операцій до 2040 року — на 10 років раніше, ніж планувалося спочатку. Про це заявив генеральний директор компанії Сорен Скоу, передає Financial Times.

Гендиректор Maersk зазначив, що раніше цілі компанії щодо скорочення викидів стосувалися лише флоту контейнеровозів, то тепер вони стосуються всіх прямих і непрямих викидів від усіх видів її діяльності.

Для Maersk як глобального постачальника універсальних логістичних послуг у всіх видах перевезень дуже важливо розширити амбіції щодо досягнення нульового рівня чистих викидів на весь наш бізнес”, — наголосив Скоу.

Компанія також поставила нові цілі на 2030 рік: до цього часу вона планує скоротити викиди на 50% у розрахунку на кожен відправлений контейнер і на 70% — на терміналах, що повністю контролюються нею. Крім того, Maersk має намір нарощувати використання екологічного палива у морському транспортуванні вантажів, розраховуючи перевозити чверть вантажів з використанням «зеленого» палива до 2030 року.

За словами Скоу, коли Maersk у 2018 році поставила за мету скоротити до нуля чисті викиди до 2050 року, це завдання здавалося справді дуже амбітним, і вона ще не мала конкретного плану, як його досягти. Проте тепер, коли Amazon.com Inc, Ikea і Unilever Plc також посилюють вимоги щодо викидів для своїх ланцюжків поставок, а Maersk вже замовляє свої перші судна, здатні працювати на «зеленому» метанолі, група має намір прискорити рух до мети вуглецевої нейтральності.

Ми бачимо себе лідером у скороченні викидів в одному з найбільш складних секторів, що декарбонізуються”, — наголосив Скоу.

Maersk прискорить перехід до нульового рівня викидів на 10 років
Інфографіка: maersk.com

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У листопаді 2021 року Maersk успішно розмістила свої перші зелені облігації на загальну суму €500 млн у рамках системи фінансування Green Finance Framework. Надходження від розміщення облігацій будуть спрямовані на фінансування «зелених» контейнеровозів, що працюють на метанолі — зокрема, на будівництво фідерного контейнеровоза та серії з восьми великих магістральних контейнеровозів загальною вартістю $3,7 млрд з термінами здачі в 2023 і 2024 роках відповідно.

A.P. Moller-Maersk (штаб-квартира — Копенгаген) — інтегрований транспортно-логістичний холдинг, до складу якого входять найбільша судноплавна лінія світу, оператор контейнерних терміналів, компанії логістичного та виробничого секторів. Корпорація представлена у 130 країнах. Штат — близько 90 тис. співробітників.

Компанія в 2020 році збільшила виручку порівняно з 2019 роком на 2,2% — до $39,7 млрд. Чистий прибуток склав $2,9 млрд проти чистого збитку $44 млн роком раніше.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *