Maersk остаточно позбудеться бізнесу в Росії

Термінальний оператор APM Terminals, який є частиною групи A.P. Moller-Maersk, уклав угоду про продаж своєї частки в російському операторі контейнерних терміналів Global Ports. Про це повідомила прес-служба Maersk.

Покупцем пакету обсягом 30,75% акціонерного капіталу Global Ports є російська група «Дело», яка уже володіє пакетом такого ж обсягу. Таким чином її частка збільшиться до 61,5%.

Угода підлягає погодженню з відповідними регулюючими органами. Вартість угоди сторони не розкривають.

Після продажу частки в Global Ports у APM Terminals не залишиться активів у Росії та часток у підприємствах, що працюють у Росії.

Ми раді, що тепер ми уклали цю угоду відповідно до плану та з нашим давнім партнером «Дело», що дозволило нам упорядковано вийти з Global Ports відповідно до нашого рішення припинити діяльність у Росії”, — наголосив генеральний директор APM Terminals Кейт Свендсен.

У березні Maersk оголосила про повне припинення діяльності та продаж активів у Росії у світлі російської агресії проти України. Зокрема, компанія повідомила про продаж 30,75% акцій російського портового оператора Global Ports, який управляє шістьма терміналами в Росії та двома у Фінляндії. Голова ради директорів компанії Джим Хагеманн Снабе сказав в інтерв’ю агентству Bloomberg, що рішення AP Moller-Maersk піти з Росії у зв’язку з війною проти України обійдеться дорого, але є правильним як з морального, так і фінансового погляду.

APM Terminals (штаб-квартира — Гаага, Нідерланди) — термінальний оператор данської транспортно-логістичної групи A.P. Moller-Maersk. Займається проектуванням, будівництвом та експлуатацією морських портів та терміналів. Оперує самостійно або у партнерстві 74 терміналами у портах 67 країн та більш ніж 117 внутрішніми логістичними сервісами по всьому світу.

Global Ports – найбільший оператор контейнерних терміналів у РФ. Здійснює управління п’ятьма контейнерними терміналами в Росії («Петролеспорт», «Перший контейнерний термінал», «Усть-Лузький контейнерний термінал» та «Мобі Дік» на Балтиці, «Східна стивідорна компанія» на Далекому Сході) та двома контейнерними терміналами у Фінляндії (термінали «Мулті-Лінк» в Гельсінкі та Котці). Global Ports також володіє внутрішнім терміналом «Логістичний парк «Яніно» під Санкт-Петербургом. Основними акціонерами є група «Дело» (Сергія Шишкарьова та «Росатома») та APM Terminals B.V.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *