Lloyd’s продовжить у 2023 році страхувати постачання зерновим коридором без підвищення ставок

Програма страхування вантажів, що забезпечує покриття поставок через український «зерновий коридор‎»‎, буде продовжена в 2023 році без підвищення ставок. Про це заявили в синдикаті Lloyd’s of London, повідомляє Reuters.

Банки зазвичай вимагають від судновласників, які заходять в українські порти, мати різноманітні страхові поліси, зокрема страхування корпусу та вантажу, яке оновлюється кожні сім днів. Очікується, що в наступному році через конфлікт, стихійні лиха і високу інфляцію тарифи на військові та інші види страхування різко зростуть по всьому світу.

Об’єкт AsOne у Чорному морі триватиме безперервно без запланованих підвищень рейтингу”, — розповів голова вантажного відділу Ascot Кріс МакГілл.

Зазначається, що авіаційні та морські страховики стурбовані тим, що перестрахувальники, які страхують страховиків, виключать весь регіон України, Росії та Білорусі, коли 1 січня настане час переоформлення договорів перестрахування. Але МакГілл сказав, що програма страхування вантажів була створена таким чином, що страховики, які беруть участь у ній, розділяють ризик, не потребуючи перестрахування.

Станом на 26 грудня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 594 судна, які експортували 15,5 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *