Лівія призупинила відвантаження нафти з двох ключових портів

Лівійська Національна нафтова корпорація у вівторок, 28 червня, призупинила експортні постачання нафти з двох ключових східних портів країни через загострення політичної кризи. Про це повідомляє Bloomberg.

Корпорація повідомила деякі торгові та транспортні компанії про форс-мажорні обмеження на найбільшому нафтовому терміналі країни Ес-Сідер та третьому за величиною терміналі Рас-Лануф.

Цей крок був зроблений через день після того, як корпорація заявила, що ймовірно доведеться припинити експорт із затоки Сірт, де розташовані обидва вказані порти, а також Брега та Зуейтіна. Нафтова компанія Waha Oil Co., яка експлуатує термінал Ес-Сідер, повністю припинила видобуток, оскільки протести заблокували відвантаження нафти на танкери.

Лівія призупинила експорт нафти з ключового порту на тлі політичної кризи
Інфографіка: bloomberg.com

Відправлення нафти з Рас-Лануфа цього місяця були переглянуті з запланованих 3 млн барелів до 1,8 млн барелів. 

За оцінками агентства, з середини квітня видобуток сирої нафти в Лівії скоротився вдвічі — до приблизно 600 тис. барелів на добу.

Падіння пропозиції в Лівії ще більше обтяжує світовий ринок нафти”, — зазначає агентство. 

Нині Лівія переживає політичну кризу. В країні тривають акції протесту, спричинені конкуренцією претендентів на посаду прем’єр-міністра країни виконувача обов’язки глави уряду Абдули Дбейби та пов’язаного з маршалом Хафтаром Фатхі Башагі.

Після затвердження Муаммара Каддафі в 2011 році Лівія перестала мати єдиний орган влади. У країні довгий час паралельно існували два органи: Уряд національної згоди, який засідав у Триполі, і тимчасовий кабінет, що діяв на сході країни і який підтримувала Лівійська національна армія. У жовтні 2021 року представники протиборчих сторін лівійського конфлікту підписали в Женеві угоду про постійне припинення вогню, але вибори були зірвані боєвиками, яких підтримує Російська Федерація.

РФ у Лівії стала на сторону опозиційного генерала Халіфи Хафтара, який блокує експорт нафти з країни і здійснює спроби захопити територію, контрольовану визнаним ООН Урядом національної згоди, зусилля якого підтримує військовою силою також Туреччина. За підтримки турецьких військ УНЗ вдалося переломити хід військового конфлікту та повернути контроль над територією захоплених ЛНА.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *