Ліванський суд дозволив судну з краденим українським зерном покинути порт Тріполі

Сирійське судно Laodicea з, імовірно, українським зерном може покинути ліванський порт Тріполі після того, як місцевий суд у середу, 3 серпня, анулював колишні судові рішення, що забороняли судну покидати порт і проводити вивантаження зерна. Про це повідомило посольство України у Лівані, передає «Крим.Реалії».

Посол України в Лівані Ігор Осташ зазначив, що це рішення стало несподіваним для українських дипломатів і свідчить про те, що сирійське судно вимушене «рятуватися втечею» після того, як українське посольство в Лівані звернуло увагу світової громадськості на факти вивезення зерна з окупованих територій півдня України.

Ми практично зловили їх за руку, але, на жаль, рішення суду сьогодні надвечір нас дуже здивувало. Це рішення про анулювання всіх попередніх рішень і дозвіл корабля відійти до Сирії. Це означає, що вони просто тікають. Ганебно тікають із Лівану”, — сказав Осташ.

В українському посольстві наголосили, що докази, зібрані українськими дипломатами у короткий термін, свідчать про те, що Росія через кримські порти вивозить зерно з окупованих українських територій. Після оприлюднення цих фактів іншим подібним суднам з українським зерном практично неможливо приховувати свої маршрути та вантажі.

Нам вдалося показати всьому світові, що це справді крадене зерно, і, очевидно, це стане попередженням для всіх, хто ще захоче повторити цей шлях”, — наголосив український посол.

31 липня прокуратура Лівану наклала арешт на судно Laodicea, що перебуває в порту Тріполі завантажене ячмінним та пшеничним борошном, на час розслідування походження вантажу, яке могло бути викрадено російськими окупантами в Україні. 2 серпня арешт було продовжено ще на три дні.

Наприкінці минулого тижня український суд виніс ухвалу про арешт сирійського судна Laodice, яке 27 липня прибуло до ліванського порту Триполі з українським зерном. За даними української сторони, судно було помічене 4 липня під час завантаження у тимчасово окупованій Феодосії. Українське зерно доставляли з окупованих Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

Згідно з європейською базою даних Equasis, власником судна Laodicea є Siria Mar Shipping. І компанія, і судно потрапили під санкції США у 2015 році за їхній зв’язок із сирійським урядом президента Башара Асада.

Laodicea є одним із трьох сирійських суден, які були помічені на перевезенні краденого окупантами українського зерна.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *