Ліван відмовився від української кукурудзи з першого після зняття блокади балкера

Покупець у Лівані відмовився від партії кукурудзи на судні Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне), яке першим вийшло з Одеського порту відповідно до підписаної у Стамбулі «Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів». Про це повідомило посольство України у Лівані.

За інформацією відправника вантажу, кінцевий покупець у Лівані відмовився прийняти вантаж через затримку термінів постачання (понад п’ять місяців). Тож вантажовідправник тепер шукає іншого вантажоодержувача для розвантаження його вантажу в Лівані/Триполі чи будь-якій іншій країні/порту”, — ідеться у дописі посольства у Facebook.

Своєю чергою речниця міністерства економіки Лівану заявила у коментарі Bloomberg, що уряд країни не причетний до ситуації з вантажем, оскільки він був призначений для приватного покупця.

Організація Об’єднаних Націй, яка брала участь в укладенні угоди щодо експорту зерна з українських портів, також не має стосунку до того, куди прямують судна з України, оскільки це комерційні рішення. Про це заявив речник її генерального секретаря на брифінгу в понеділок.

Балкер Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне) прямував до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн кукурудзи. Він вийшов з Одеського порту 1 серпня, і 3 серпня в Стамбулі успішно пройшов перевірку інспекційною групою СКЦ. Прибуття судна до кінцевого пункту призначення очікувалося 7 серпня.

Згідно з даними сервісу MarineTraffic, судно Razoni з 6 серпня перебувало у турецьких територіальних водах на північ від Кіпру у статусі «В очікуванні розпоряджень». Вранці у понеділок, 9 серпня, воно перемістилося на зовнішній рейд турецького порту Мерсін.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

В рамках реалізації домовленостей з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» уже вийшли 10 суден з українською агроподукцією.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського військового вторгнення.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *