Литва обмежила залізничне сполучення Калінінградської області з рештою Росії

Литовський залізничний оператор LTG Cargo з неділі, 19 червня, припинив транзит залізницею до Калінінградської області Росії товарів, що потрапили під санкції Європейського Союзу. Про це пише Delfi.

Представник LTG Cargo Мантас Дубаускас розповів, що компанія виконує санкції, введені ЄС щодо Росії та Білорусі. До середини червня ці обмеження повинні були набути чинності в повному обсязі.

За оцінкою губернатора Калінінградської області РФ Антона Аліханова, заборона торкнеться 40-50% номенклатури товарів, що перевозилися між Калінінградською областю та рештою Росії. Серед товарів, які постраждають — будівельні матеріали, цемент та металопродукція.

Ця заборона призведе до додаткових витрат і необхідності пошуку додаткових суден, які курсуватимуть між портом Усть-Луга в Ленінградській області та портами Калінінградської області.

Ми вважаємо це серйозним порушенням права на безкоштовний транзит до Калінінградської області та з неї”, — сказав Аліханов, додавши, що російська влада наполягатиме на скасуванні заходів.

Водночас, у Литві посилаються на роз’яснення Єврокомісії про те, що на товари, заборонені до ввезення до ЄС через санкції, не поширюється виняток про транзит до Калінінграда.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *