Литва частково розблокувала транзит товарів між Калінінградом і рештою Росії

Литовська залізниця (LTG Cargo) відновила транзит до Калінінградської області РФ товарів, внесених до санкційного списку Європейського Союзу. Про це заявив представник залізниці Мантас Дубаускас, пише DW.

Дубаускас повідомив, що 20 липня Європейська комісія надала роз’яснення, згідно з якими транзит підсанкційних товарів залізницею з Росії до Калінінграда територією ЄС дозволяється, тоді як автомобільні перевезення залишаються під забороною.

Раніше Європейська комісія опублікувала додаткові вказівки для держав-членів ЄС щодо транзиту товарів з Росії, де дозволила рух деяких підсанкційних товарів до Калінінградської області залізничним транспортом. Держави-члени ЄС можуть контролювати обсяг транзиту, орієнтуючись на середній показник за останні три роки, а також обмежувати «незвичайні потоки товарів чи схеми торгівлі».

Транзит санкційних товарів і технологій військового та подвійного призначення повністю заборонений у будь-якому випадку — незалежно від виду транспорту. Крім того, держави-члени повинні стежити, щоб підсанкційні товари, які рухаються транзитом, не потрапляли на територію ЄС. Єврокомісія наголошує, що вони будуть нести відповідальність у разі обходу санкцій.

Після закінчення перехідного періоду п’ятого пакету санкцій ЄС проти Росії, через Литву заборонялося перевозити цемент, спирт, дерево, скло, алюміній, вироби з паперу, гіпс та інші товари російського походження.

18 червня Литва припинила спершу залізничний, а згодом і автомобільний транзит до Калінінградської області РФ товарів, які підпадають під санкції ЄС. Заборона поширювалась на майже половину транзитних вантажів, зокрема, на будівельні матеріали та метали. З 11 липня Литва розширила перелік товарів на цемент, деревину, алкоголь, промислові хімікати на спиртовій основі та іншу продукцію. 10 серпня мали набути чинності обмеження щодо вугілля та інших твердих копалин, а 5 грудня — щодо російської нафти. При цьому санкції не поширювались на товари гуманітарних категорій, таких як харчові продукти. 

Російський ексклав на Балтійському морі, який межує з Литвою та Польщею, залежить від залізничних та автомобільних шляхів через Литву для постачання більшості товарів. Запровадження обмежень спричинило жорстку критику Росії, яка пригрозила Литві «відповіддю».

У Вільнюсі наголошували, що не запроваджували жодних нових обмежень на транзит, а лише виконували санкції ЄС. За даними ЗМІ, Євросоюз обговорював із Литвою можливі винятки з санкцій, побоюючись, що Кремль може вдатися до військового шляху вирішення суперечки.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *