Литовська залізниця відправить тестовий поїзд з українським зерном

Литовська залізниця (Lietuvos gelezinkeliai) відправляє тестовий вантажний поїзд у рамках планів з організації експорту українського зерна та іншої агропродукції через порти на Балтійському морі. Про це повідомив директор з комунікацій компанії Мантас Дубаускас, передає «Інтерфакс-Україна».

Потяг протестує маршрут і доставить з України контейнери з різними товарами”, — сказав Дубаускас.

За його словами, поїзд з України поїде через Польщу до залізничної станції Шештокай.

Тестовим рейсом з України в Литву буде доставлено 50 контейнерів з 2 тис. тонн вантажів.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, який перебуває у Литві, напередодні зазначив, що Литва та Латвія мають хороші можливості експортувати українське зерно, але в Україні та країнах Балтії залізнична колія ширша, ніж у Польщі. Проте, за його словами, залізниці країн працюють над проблемою, і очікується, що технічні рішення буде знайдено.

За словами міністра, зараз в Україні залишається 20 млн тонн зерна минулорічного врожаю. До початку війни країна експортувала приблизно 5 млн тонн зерна щомісяця, але наразі постачання різко знизилися.

Після початку масштабного російського вторгнення морські порти України були закриті через мінну небезпеку, а також через загрозу піратства з боку кораблів ЧФ РФ.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. 

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *