Криголам «Ноосфера» повернувся до порту приписки Одеса перед виходом в антарктичну експедицію

Флагман українського наукового флоту — океанське дослідне судно льодового класу «Ноосфера» після завершення технічного обслуговування в доку ПАТ «Іллічівський судноремонтний завод» (ІСРЗ) повернулося до порту приписки Одеса, де до виходу в Антарктиду перебуватиме на морському вокзалі. Про це повідомила прес-служба Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).

Під час переходу з Чорноморська до Одеси «Ноосфера» пройшла ходові випробування під наглядом Регістру судноплавства України. Було протестовано роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок та плотів, роботу якорів та палубного обладнання, зокрема, пристроїв для занурення наукових приладів та пробовідбірників тощо.

Окремо тестувалася робота системи динамічного позиціонування (DPS), яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів: в Україні «Ноосфера» є першим судном, оснащеним цією сучасною системою. Всі тести пройшли успішно, тож з технічного боку флагман українського наукового флоту повністю готовий до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах Південного океану”, — поінформували в НАНЦ.

Вихід в Антарктику заплановано на кінець січня. На борт ще слід доставити велику кількість вантажів як для забезпечення рейсу, так і для ротації цілорічної експедиції на станції «Академік Вернадський».

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У листопаді 2021 року придбане у Великої Британії океанське дослідне судно льодового класу James Clark Ross та подароване Україні Бельгією науково-дослідне судно RV Belgica отримали нові імена у складі українського флоту — «Ноосфера» та «Борис Александров» відповідно.

«Ноосфера» належить Національному антарктичному науковому центру України. Власний океанографічний криголам дозволить Україні після тривалої перерви повернутися до досліджень Світового океану, розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції «Академік Вернадський» та розширити можливості сезонних експедицій, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, а також проводити дослідження не лише в Антарктиді, а й в Арктиці, і, за необхідності, в інших регіонах океану.

Криголам був придбаний в установи «Дослідження та інновації» Великобританії (куди входить Британська антарктична служба) за $5 млн. У серпні на судні піднято прапор України, а 5 жовтня воно прибуло з порту Фредеріксхавн (Данія) до нового порту приписки Одеса.

Судно збудувала суднобудівна компанія Swan Hunter (Уоллсенд, Великобританія), спуск на воду відбувся у 1990 році. Довжина судна — 100 метрів, ширина — 18 метрів, водотоннажність — 5,7 тис. тонн. Судно здатне рухатися крізь шар льоду завтовшки до чотирьох метрів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *