Країни ЄС активно шукають заміну російському вугіллю

Європейські покупці збільшують закупівлі вугілля з усього світу на тлі ембарго Євросоюзу на російське вугілля, яке набуде повної чинності з середини серпня 2022 року, повідомляє Reuters.

У березні європейські країни імпортували загалом 7,1 млн тонн енергетичного вугілля, яке використовується для виробництва електроенергії та тепла, що на 40,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року і є найвищим рівнем з березня 2019 року, згідно з аналізом суднового брокера Braemar ACM.

Незважаючи на те, що постачання російського вугілля до Європи в березні все ще тривали на довоєнному рівні, очікувані зміни потоків вугілля в Європу почали проявлятися”, — сказав аналітик Braemar із сухих насипних вантажів Марк Ньюджент.

Як свідчать дані Єврокомісії, ЄС залежить від російського імпорту вугілля на 45%, газу — на 45%, нафти — приблизно на 25%.

ЄС затвердило заборону на імпорт російського вугілля з терміном дії на місяць пізніше, ніж планувалося спочатку, після тиску Німеччини з метою відкласти цей захід, уточнили джерела агентства.

Дані Braemar свідчать, що в березні до ЄС було імпортовано 3,5 млн тонн російського енергетичного вугілля, що є найвищим місячним показником із жовтня 2020 року.

Німецька група імпортерів вугілля VDKi у середу минулого тижня оголосила, що країна повинна мати можливість знайти альтернативи російському імпорту кам’яного вугілля до сплеску попиту зимового сезону 2022-2023 років, але виникнуть технічні проблеми та збільшення витрат.

Альтернативи російському вугіллю існують, але вони будуть дорогими”, — ідеться в записці консалтингової компанії Eurasia Group.

За даними Braemar, імпорт енергетичного вугілля з Колумбії в березні склав 1,3 млн тонн — на 47,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Імпорт із США в березні склав 809 тис. тонн, що на 30,3% вище за аналогічний період минулого року і є найвищим рівнем з жовтня 2019 року.

Імпорт із Південної Африки також збільшився: у березні надійшло 287 тис. тонн, тоді як у березні минулого року жодних постачань з цього напрямку не було.

Австралія також радіє поновленню інтересу європейських покупців: імпорт енергетичного вугілля склав 537 тис. тонн у першому кварталі цього року, проти жодних постачань за той же період у 2021 році.

Але Індонезія та Австралія, серед провідних світових експортерів вугілля, досягли ліміту видобутку і навряд чи задовольнять попит Європи на додаткові постачання, якщо ЄС заборонить імпорт російського вугілля, заявили керівники шахт.

Крім того, Європа шукає постачальників металургійного вугілля, яке використовується для виробництва сталі. Австралійська компанія Coronado Global Resources з вугільними підприємствами в Австралії та США отримувала запити з Європи, які мали за мету замінити російські постачання металургічного вугілля. Очікується, що компанія задовольнить деякі з них.

Греція збільшить видобуток вугілля в наступні два роки як «тимчасовий» захід, щоб допомогти зменшити залежність від газу, яка різко зросла з минулого року та після вторгнення Росії, заявив минулого тижня прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *