Корейський конгломерат претендує на управління однією з найбільших суднобудівних компаній світу

Південнокорейський конгломерат Hanwha Group підписав попередню угоду про інвестиції на суму $1,4 млрд в одну із найбільших суднобудівних компаній світу Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. (DSME), повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Натомість Hanwha отримає 49,3% акцій DSME та права на управління компанією.

Державний Корейський банк розвитку (KDB), який зараз контролює DSME, шукає покупця та приймає різні пропозиції від претендентів. Угода з Hanwha набуде чинності, якщо у результаті держбанк вибере її. Процес планується завершити до кінця 2022 року.

За підсумками операції, частка KDB у суднобудівній компанії скоротиться до 28,2%.

Після того, як Єврокомісія на початку року заблокувала угоду зі злиття верфей Daewoo Shipbuilding&Marine Engineering (DSME) та Hyundai Heavy Industries (HHI), Південна Корея шукає інші підходи до відновлення фінансового стану DSME. Зокрема, KDB, який останніх 10 років був кредитором DSME, оголосив про пошук вітчизняної компанії, яка буде готова взяти на себе управління верф’ю.

DSME є хронічно збитковою останніми роками та має значну заборгованість (фактично фінансові проблеми мають місце з моменту краху всього чеболю-групи Daewoo внаслідок азійської економічної кризи 1997 року). У спробах подолати свої економічні проблеми DSME з 2015 року позичила понад 7 трлн вон у державних кредиторів, у тому числі — KDB. Це фінансування було здійснено в обмін на активи та зобов’язання DSME провести реструктуризацію та оптимізацію бізнесу. Загалом держава за останнє десятиліття спрямувала на допомогу DSME понад 10 трлн вон.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *