Конгрес США ухвалив закон про енергетичне ембарго Росії

Обидві палати Конгресу США ухвалили закон, який забороняє імпорт Штатами російської нафти, газу та вугілля, а також позбавляє РФ статусу найбільшого сприяння.

Голосування в у Палаті представників за повне енергетичне ембарго відбулося в четвер, 7 квітня, із абсолютною більшістю у 413 голосів «за» проти 9 голосів «проти» після одностайного голосування у Сенаті. Нові обмеження проти Росії запрацюють після підпису Байдена.

Закон також позбавляє Росію її статусу найбільшого сприяння, або торговельних привілеїв. Позбавлення агресора такого статусу дасть можливість США значно підвищувати мита на товари з Росії та Білорусі у відповідь на вторгнення в Україну.

Сенат проголосував за скасування постійних нормальних торговельних відносин з путінською Росією. Крім того, Сенат наразі проголосував за заборону імпорту нафти з путінської Росії. Американський народ — разом з народом України”, — наголосив у цьому зв’язку сенатор Чак Шумер.

З урахуванням сирої нафти та всі інших нафтопродуктів, на Росію припадало близько 8% імпорту нафти до США в 2021 році, за даними Управління енергетичної інформації.

На початку березня адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про заборону імпорту нафти, газу та інших енергоносіїв з Росії на американський ринок. Рішення Конгресу США закріпити цю норму на законодавчому рівні означає, що вона може бути скасована лише за згоди головного законодавчого органу США.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *