Конфіскований у російського олігарха Миколаївський глиноземний завод готується відновити роботу

Миколаївський глиноземний завод (МГЗ), який раніше належав російську олігарху Олегу Дерипасці, готується відновити роботу. Про це заявив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, передає «Укрінформ».

По МГЗ є гарні новини, але про це трохи згодом. Наразі стоїть завдання про відновлення його роботи, люди там мають працювати й отримувати зарплату. Поки що триває розгляд апеляційної скарги власника, потім на підприємство зайде менеджмент, і через певний час воно має запрацювати. Само собою, там не має бути нічого російського”, — сказав Кім.

За його словами, сьогодні на підприємстві працює близько 300 людей із 6 тис., які були до війни. Вони, в основному, зайняті охороною та обслуговуванням шламових полів.

Кім також зауважив, що під час переходу заводу з державної власності у приватну можуть виникати певні проблеми зі шламовими полями, безпечна експлуатація яких потребує серйозних фінансових затрат. Адже не виключено, що під час спекотної вітряної погоди з них знову можуть бути викиди пилу (як це було вже не раз іще до війни, коли навколишні села були вкриті червоним пилом). Проте це питання влада тримає на контролі.

Також, за словами голови ОВА, обговорюється питання щодо завантаженості роботою ще одного великого підприємства Миколаєва — ДП НВКГ «Зоря-Машпроєкт».

У березні голова Фонду державного майна Рустем Умеров повідомляв про намір ФДМ виставити на приватизацію конфіскований у російського олігарха Олега Дерипаски Миколаївський глиноземний завод, який до війни оцінювали у $1 млрд. Одночасно ФДМ шукає спосіб перезапустити роботу підприємства.

У лютому Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення передати у державну власність України низку підприємств, які раніше належали російському олігарху Олегу Дерипасці. Рішення суду стосується 350 об’єктів власності Дерипаски, зокрема, Миколаївського глиноземного заводу, а також надровидобувних компаній «Глухівський кар’єр кварцитів», «Хустський кар’єр» та «Жежелівський кар’єр». Вартість переданого Україні майна становить понад 10 млрд грн.

У березні 2022 року Перечинський районний суд Закарпатської області заарештував корпоративні права ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», згодом Закарпатський апеляційний суд підтвердив відповідну судову ухвалу. Разом були арештовані гроші на рахунках Миколаївського глиноземного заводу в Ощадбанку, «Райффайзен Банку», МР Банку.

Арешти накладені у межах кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків і розтрати майна в особливо великих розмірах менеджментом заводу. Досудове розслідування з 25 березня здійснює Національна поліція.

Миколаївський глиноземний завод — одне з найбільших у Європі підприємств кольорової металургії та єдиний виробник глинозему в Україні, що використовується для виробництва алюмінію. На початку 2000‑х контроль над підприємством отримав російський олігарх Олег Дерипаска.

Наприкінці лютого 2022 року МГЗ заявив про зупинку на рециркуляцію, згодом алюмінієвий гігант Rusal Олега Дерипаски повідомив на сайті Гонконзької фондової біржі, що тимчасово припинив виробництво на МГЗ.

У 2016 році Україна ввела санкції проти компаній Олега Дерипаски ОК «Русал» і пов’язаної з нею кіпрської Judson Trading Limited. Наступного року МГЗ повідомив, що «Русал» продав МГЗ сировинному трейдеру Glencore. Однак 2018 року стало відомо, що Олег Дерипаска залишив контроль над підприємством, зокрема як бенефіціар двох співвласників МГЗ — ТОВ «Компанія «Алюміній України» та ТОВ «Гуардон Україна».

До приватизації МГЗ структурним підрозділом підприємства був Дніпро-Бугський морський порт, через який завод забезпечується сировиною — імпортними бокситами.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *