Колишнього голову ФДМ підозрюють в організації «схеми» на 500 млн грн із ОПЗ та ОГХК

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомило про підозру колишньому голові Фонду державного майна (ФДМ), якого вважають організатором злочинного угрупування, що протягом 2019-2021 років заволоділо понад 500 млн грн державних підприємств. Про це повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

22 березня 2023 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру колишньому голові Фонду державного майна, який очолював злочинне угрупування, що протягом 2019-2021 років заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ «Одеський припортовий завод» та один з найбільших у світі виробників титанової сировини АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»”, — вказала прес-служба.

В прокуратурі не називають імені екс-голови ФДМ, але відомо, що з вересня 2019 року по лютий 2022 року Фонд очолював Дмитро Сенниченко.

Крім того, підозри оголосили ще 9 фігурантам справи: співорганізатору злочину — наближеній до голови ФДМ особі; раднику голови ФДМ; двом особам, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ «Одеський припортовий завод»; в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»; двом власникам ТОВ — переможцю аукціону на ОПЗ; двом особам — співучасникам злочину. Усі посади вказані на момент вчинення злочину, зазначили в САП.

Згідно з матеріалами справи, у період з листопада 2019 року по березень 2020 року голова ФДМ, реалізуючи надані йому повноваження, всупереч інтересам держави, створив злочинну організацію. Метою цієї злочинної організації було встановлення контролю над найважливішими об’єктами управління ФДМ у видобувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави.

Злочинний план полягав у призначенні в органи управління державних підприємств лише керованих осіб, які б забезпечили реалізацію сировини, надання послуг, використання державних ресурсів виключно в інтересах членів злочинної організації. Для цього контрольоване головою ФМД керівництво державних підприємств укладало відповідні договори із підконтрольними злочинцям компаніями на умовах, які не відповідали інтересам держави, однак дозволяли неправомірно збагатитись злочинцям”, — поінформували у САП.

Одночасно голова ФМД разом з іншими членами злочинної організації визначив осіб, які мали контролювати діяльність відповідних державних підприємств в інтересах членів злочинної організації. Такі особи, не будучи службовцями державних підприємств, фактично здійснювали керівництво їх господарською діяльністю, надаючи вказівки їх керівникам, щодо укладення відповідних договорів, визначення переможців тендерних процедур та цін на продукцію державних підприємств. Таким чином при державних підприємствах утворювались так звані «бек-офіси».

Зокрема, для досягнення протиправних цілей цієї злочинної організації, голова ФМД забезпечив призначення в органи управління АТ «ОПЗ» підконтрольних йому осіб та подальше заволодіння коштами АТ «ОПЗ» шляхом встановлення договірних відносин між «ОПЗ» та підконтрольною злочинній організації компанією на неконкурентних засадах щодо переробки давальницької сировини за заниженими цінами. Внаслідок таких дій за період з травня 2020 по жовтень 2021 року АТ «ОПЗ» втратило фінансові ресурси та отримало збитки на суму 390,97 млн грн”, — інформують у САП.

Крім того, злочинна організація заволоділа коштами іншого державного підприємства — АТ «ОГХК» шляхом умисного укладення учасниками злочинної організації чотирьох контрактів із підконтрольною їм компанією нерезидентом та забезпечення відвантаження титанової сировини за заниженою вартістю. Ці дії завдали держпідприємству збитків на суму 118,337 млн грн.

Таким чином, злочинна організація заволоділа коштами на суму понад 500 млн грн, зазначили у прокуратурі.

Наразі досудове розслідування триває, встановлюються інші можливі епізоди протиправної діяльності, а також інші особи, які можуть бути причетні до вказаних злочинів.

Колишнього голову ФДМ підозрюють в організації «схеми» на 500 млн грн із ОПЗ та ОГХК
Інфографіка: nabu.gov.ua

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *