Китай закликав відкрити «зелені коридори» для експорту українського зерна

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї висловився на підтримку створення «зеленого коридору» для експорту зернових з України, морські порти якої заблоковані унаслідок російської військової агресії.

Як повідомляє міжнародна медіаорганізація Китаю CGTN, у ході переговорів у форматі відеоконференції зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок, Ван Ї заявив, що Пекін готовий проводити консультації з цього питання з усіма зацікавленими сторонами.

У нинішній ситуації міжнародна спільнота повинна сприяти якнайшвидшому припиненню вогню, сприяти створенню «зелених коридорів» для експорту зернових з України”, — наголосив він.

Ван Ї також стверджує, що Китай не може залишитися осторонь при розв’язанні важливих проблем, що викликають підвищену увагу у світової громадськості.

Раніше ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО), станом на початок травня в Україні застрягли близько 25 млн тонн зерна, яке неможливо вивезти через блокування Росією морських портів та проблеми з інфраструктурою.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *